رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری الف از درخواست سفارت فرانسه برای برگزاری هفته فرهنگی این کشور در تبریز و با مشارکت این موسسه خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، هومن بیگ نژاد، مدیرعامل مؤسسه بین المللی الف در جمع خبرنگاران از اتمام کارگاه آموزشی پانتومیم در این مرکز خبر داد و اظهار داشت: با گذشت سه ترم از دوره آموزشی بازیگری توسط این مجموعه خوشبختانه، استعداددهای بسیار خوبی در این زمینه کشف شده که نویدبخش بهبود کیفی انواع نمایش در تبریز خواهد بود.

 وی به تمرین نمایش پانتومیم که پیش از برگزاری این نشست صمیمی و با حضور خبرنگاران برگزار شد ابراز کرد: استاند نصرآبادی که از اساتید مطرح کشوری و تنها استاد متخصص و مسلط حوزه پانتومیم است، مسئولیت آموزش این گروه را در سه جلسه چهار ساعته بر عهده گرفتند.

 وی ادامه داد: نتیجه حمایت موسسه فرهنگی الف از حرکات این چنینی، ساخت یک نمایش بسیار پخته است و در شرایطی که بسیاری از دانشجویان ترم اول، به راحتی و بنابر برخی دلایل خاص وارد حوزه نمایش می شوند، به این کار خود افتخار کرده و برای بهبود کیفی هرچه بیشتر آن تلاش خواهیم کرد.

مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری الف در ادامه سخنان خود از درخواست سفارت فرانسه برای برگزاری هفته فرهنگی این کشور در تبریز و با مشارکت این موسسه خبر داد و تصریح کرد: این برنامه قرار بود که در هفته اول اسفندماه برگزار شود ولی بنابر تاخیر در صدور مجوزهای لازم از سوی مسئولان استان، آذربایجان شرقی در مقابل یک کشور خارجی بدقول شده و امیدواریم شاهد برگزاری هفته فرهنگی فرانسه در تبریز و در اواخر اسفندماه باشیم.

 بیگ نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخشی از اقدامات و فعالیت های بین المللی الف در برخی کشورهای جهان ادامه داد: اصلی ترین هدف این موسسه از برگزاری برنامه های بین المللی در خارج از کشور، شناساندن هنر و هنرمند ایرانی در سطح جهانی است.

وی افزود: چرا باید همیشه یک فرهنگ را از کشور خارجی به ایران وارد کنیم؟ ایران، توانایی صادرات فرهنگ و هنر غنی خود را دارد ولی متاسفانه در این زمینه غفلت شده است . ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که دانشجویان هنرمند، صادرات این کمپانی به اقصی نقاط دنیا باشند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها