رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۹ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Thursday 19 September

صریر: مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری الف از درخواست سفارت فرانسه برای برگزاری هفته فرهنگی این کشور در تبریز و با مشارکت این موسسه خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، هومن بیگ نژاد، مدیرعامل مؤسسه بین المللی الف در جمع خبرنگاران از اتمام کارگاه آموزشی پانتومیم در این مرکز خبر داد و اظهار داشت: با گذشت سه ترم از دوره آموزشی بازیگری توسط این مجموعه خوشبختانه، استعداددهای بسیار خوبی در این زمینه کشف شده که نویدبخش بهبود کیفی انواع نمایش در تبریز خواهد بود.

 وی به تمرین نمایش پانتومیم که پیش از برگزاری این نشست صمیمی و با حضور خبرنگاران برگزار شد ابراز کرد: استاند نصرآبادی که از اساتید مطرح کشوری و تنها استاد متخصص و مسلط حوزه پانتومیم است، مسئولیت آموزش این گروه را در سه جلسه چهار ساعته بر عهده گرفتند.

 وی ادامه داد: نتیجه حمایت موسسه فرهنگی الف از حرکات این چنینی، ساخت یک نمایش بسیار پخته است و در شرایطی که بسیاری از دانشجویان ترم اول، به راحتی و بنابر برخی دلایل خاص وارد حوزه نمایش می شوند، به این کار خود افتخار کرده و برای بهبود کیفی هرچه بیشتر آن تلاش خواهیم کرد.

مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری الف در ادامه سخنان خود از درخواست سفارت فرانسه برای برگزاری هفته فرهنگی این کشور در تبریز و با مشارکت این موسسه خبر داد و تصریح کرد: این برنامه قرار بود که در هفته اول اسفندماه برگزار شود ولی بنابر تاخیر در صدور مجوزهای لازم از سوی مسئولان استان، آذربایجان شرقی در مقابل یک کشور خارجی بدقول شده و امیدواریم شاهد برگزاری هفته فرهنگی فرانسه در تبریز و در اواخر اسفندماه باشیم.

 بیگ نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخشی از اقدامات و فعالیت های بین المللی الف در برخی کشورهای جهان ادامه داد: اصلی ترین هدف این موسسه از برگزاری برنامه های بین المللی در خارج از کشور، شناساندن هنر و هنرمند ایرانی در سطح جهانی است.

وی افزود: چرا باید همیشه یک فرهنگ را از کشور خارجی به ایران وارد کنیم؟ ایران، توانایی صادرات فرهنگ و هنر غنی خود را دارد ولی متاسفانه در این زمینه غفلت شده است . ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که دانشجویان هنرمند، صادرات این کمپانی به اقصی نقاط دنیا باشند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها