رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۹ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Thursday 19 September

صریر: نصرآبادیان از برگزاری اولین کارگاه فشرده آموزش پانتومیم کشور در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، حامد نصرآبادیان، استاد حوزه هنر و نمایش در جمع خبرنگاران با قدردانی از موسسه الف برای توجه ویژه به حوزه فرهنگ و هنر اظهار داشت: “الف” در ابتدای راه است و برای تکمیل تمامی حروف الفبا، نیازمند حمایت واقعی مسؤولان است.

وی از برگزاری اولین کارگاه فشرده آموزش پانتومیم کشور در تبریز خبر داد و گفت: هنرجوهای تبریزی، مرا غافلگیر کردند و علی رغم اینکه اکثریت ان ها در هیچ نمایشی، بازی نداشتند در این نمایش سخت پانتومیم به خوبی درخشیدند، که امیدوارم این فعالیت ها به همت موسسه الف، استمرار داشته باشد.

نصرآبادیان، پانتومیم را راه ورودی به بازیگری حرفه ای دانست و افزود: موسسه بین المللی الف، ظرفیت و توانایی برگزاری اولین جشنواره بین المللی پانتومیم کشور در تبریز را دارد.

وی با تاکید بر اینکه بازیگری بدون کلام بسیار سخت است، افزود: پانتومیم در کشور نیازمند آموزش درست و بستر مناسب برای اجرای درست است.

وی با بیان اینکه پانتومیم راه ورود به بازیگری حرفه ای است، ادامه داد: متاسفانه این هنر نمایشی جایگاه خود را در کشور به دست نیاورده و حتی در دانشگاه های ما فقط یک واحد نمایش ایمایی تدریس می شود که نام این واحد درسی نیز به تازگی به فلسفه غرب و شرق تغییر یافته است.

نصرآبادیان با تاکید بر اینکه مشکل نگرش در جامعه وجود دارد، گفت: مردم بیشتر به دنبال نمایش های کلامی هستند در صورتی که برای توجه به نمایش های ایمایی باید چشم ها با عمل آشتی کند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی پانتومیم به همت موسسه الف برای اولین بار در تبریز، اظهار داشت: هنرجویان این کارگاه با وجود اینکه تجربه بازی های بدون کلام را نداشتند ولی بسیار خوب و با آمادگی کامل به روی صحنه رفتند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها