رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: نصرآبادیان از برگزاری اولین کارگاه فشرده آموزش پانتومیم کشور در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، حامد نصرآبادیان، استاد حوزه هنر و نمایش در جمع خبرنگاران با قدردانی از موسسه الف برای توجه ویژه به حوزه فرهنگ و هنر اظهار داشت: “الف” در ابتدای راه است و برای تکمیل تمامی حروف الفبا، نیازمند حمایت واقعی مسؤولان است.

وی از برگزاری اولین کارگاه فشرده آموزش پانتومیم کشور در تبریز خبر داد و گفت: هنرجوهای تبریزی، مرا غافلگیر کردند و علی رغم اینکه اکثریت ان ها در هیچ نمایشی، بازی نداشتند در این نمایش سخت پانتومیم به خوبی درخشیدند، که امیدوارم این فعالیت ها به همت موسسه الف، استمرار داشته باشد.

نصرآبادیان، پانتومیم را راه ورودی به بازیگری حرفه ای دانست و افزود: موسسه بین المللی الف، ظرفیت و توانایی برگزاری اولین جشنواره بین المللی پانتومیم کشور در تبریز را دارد.

وی با تاکید بر اینکه بازیگری بدون کلام بسیار سخت است، افزود: پانتومیم در کشور نیازمند آموزش درست و بستر مناسب برای اجرای درست است.

وی با بیان اینکه پانتومیم راه ورود به بازیگری حرفه ای است، ادامه داد: متاسفانه این هنر نمایشی جایگاه خود را در کشور به دست نیاورده و حتی در دانشگاه های ما فقط یک واحد نمایش ایمایی تدریس می شود که نام این واحد درسی نیز به تازگی به فلسفه غرب و شرق تغییر یافته است.

نصرآبادیان با تاکید بر اینکه مشکل نگرش در جامعه وجود دارد، گفت: مردم بیشتر به دنبال نمایش های کلامی هستند در صورتی که برای توجه به نمایش های ایمایی باید چشم ها با عمل آشتی کند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی پانتومیم به همت موسسه الف برای اولین بار در تبریز، اظهار داشت: هنرجویان این کارگاه با وجود اینکه تجربه بازی های بدون کلام را نداشتند ولی بسیار خوب و با آمادگی کامل به روی صحنه رفتند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها