رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۹ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Thursday 19 September

صریر: سیدین با اشاره به اتمام اجرای طرح «حراجستون» در شعب استان گفت: این طرح از اول تا سوم اسفند با حاشیه سود صفر برای برخی کالاها اجرا شد که با استقبال گسترده مردم همراه بود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، میرحسین سیدین، مدیر فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه در آذربایجان شرقی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام اجرای طرح «حراجستون» در شعب استان اظهار داشت: این طرح از اول تا سوم اسفند با حاشیه سود صفر برای برخی کالاها اجرا شد که با استقبال گسترده مردم همراه بود.

وی با بیان این‌که دو هزار قلم کالا با حاشیه سود صفر و زیر ۲ درصد در طول روزهای برگزاری طرح به فروش رفت، خاطرنشان کرد: حدود ۱۷ هزار فاکتور فروش با مجموع رقم حدود ۱۰۰ میلیارد ریال در این سه روز صادر شده که نشان می دهد شهروندان به فروشگاه رفاه اعتماد و اطمینان دارند.

سیدین با اشاره به این‌که میزان مشتریان و فروش در فروشگاه های رفاه استان در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، افزود:  از نظر حجمی و ریالی با وجود رکود اقتصادی در آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی داشته ایم.

مدیر فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که هم اکنون ۲۵ شعبه در سطح استان وجود دارد، افزود: تا پایان سال جاری سه شعبه و تا آغاز ماه مبارک رمضان ۲ شعبه دیگر  به خانواده بزرگ رفاه در آذربایجان شرقی افزوده خواهد شد.

وی با بیان این‌که  شعب مجموعه های لارا و ایپک پلاس هم آماده بهره برداری است، افزود: در حال حاضر ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در شعب رفاه استان مشغول به کار هستند که با افزایش شعب؛ اشتغال زایی پایدار هم به وجود می آید.

سیدین در ادامه با اشاره به مزیت‌های موجود در فروشگاه های رفاه در مقایسه با دیگر فروشگاه های زنجیره ای مطرح در کشور گفت: به نوبه خود از توسعه فروشگاه های زنجیره ای شناسنامه‌دار حمایت می کنیم، چراکه اعتقاد داریم در چنین مراکزی مردم با اطمینان کامل می توانند کالاهای مورد نیاز خود را با بهترین قیمت و عالی‌ترین کیفیت خریداری کنند.

وی افزود: خود کنترلی در اصالت و قیمت کالاهای فروخته شده در رفاه حاکم است، ضمن این‌که بیش از ۸۵ درصد کالاهای موجود در رفاه ایرانی هستند و همیشه با ۱۰ تا ۵۰ درصد تخفیف به فروش می رسند، ضمن این‌که با ارایه مستقیم کالا شاهد حذف دلال و سیستم زنجیره ایی از تولید به مصرف هستیم.

مدیر فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه در آذربایجان شرقی افزود: بالای ۹۰ درصد محصولاتمان از تامین کننده یا وارد کننده به دست ما می آید به همین دلیل قیمت پایین تر و به صرفه است، متأسفانه نفوذ کالاهای خارجی بی کیفیت در بازارهای سنتی بالاست، ضمن این‌که تنها ۱۵ درصد بازار خرده فروشی در اختیار فروشگاه های زنجیره ای است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها