رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: سیدین با اشاره به اتمام اجرای طرح «حراجستون» در شعب استان گفت: این طرح از اول تا سوم اسفند با حاشیه سود صفر برای برخی کالاها اجرا شد که با استقبال گسترده مردم همراه بود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، میرحسین سیدین، مدیر فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه در آذربایجان شرقی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام اجرای طرح «حراجستون» در شعب استان اظهار داشت: این طرح از اول تا سوم اسفند با حاشیه سود صفر برای برخی کالاها اجرا شد که با استقبال گسترده مردم همراه بود.

وی با بیان این‌که دو هزار قلم کالا با حاشیه سود صفر و زیر ۲ درصد در طول روزهای برگزاری طرح به فروش رفت، خاطرنشان کرد: حدود ۱۷ هزار فاکتور فروش با مجموع رقم حدود ۱۰۰ میلیارد ریال در این سه روز صادر شده که نشان می دهد شهروندان به فروشگاه رفاه اعتماد و اطمینان دارند.

سیدین با اشاره به این‌که میزان مشتریان و فروش در فروشگاه های رفاه استان در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، افزود:  از نظر حجمی و ریالی با وجود رکود اقتصادی در آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی داشته ایم.

مدیر فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که هم اکنون ۲۵ شعبه در سطح استان وجود دارد، افزود: تا پایان سال جاری سه شعبه و تا آغاز ماه مبارک رمضان ۲ شعبه دیگر  به خانواده بزرگ رفاه در آذربایجان شرقی افزوده خواهد شد.

وی با بیان این‌که  شعب مجموعه های لارا و ایپک پلاس هم آماده بهره برداری است، افزود: در حال حاضر ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در شعب رفاه استان مشغول به کار هستند که با افزایش شعب؛ اشتغال زایی پایدار هم به وجود می آید.

سیدین در ادامه با اشاره به مزیت‌های موجود در فروشگاه های رفاه در مقایسه با دیگر فروشگاه های زنجیره ای مطرح در کشور گفت: به نوبه خود از توسعه فروشگاه های زنجیره ای شناسنامه‌دار حمایت می کنیم، چراکه اعتقاد داریم در چنین مراکزی مردم با اطمینان کامل می توانند کالاهای مورد نیاز خود را با بهترین قیمت و عالی‌ترین کیفیت خریداری کنند.

وی افزود: خود کنترلی در اصالت و قیمت کالاهای فروخته شده در رفاه حاکم است، ضمن این‌که بیش از ۸۵ درصد کالاهای موجود در رفاه ایرانی هستند و همیشه با ۱۰ تا ۵۰ درصد تخفیف به فروش می رسند، ضمن این‌که با ارایه مستقیم کالا شاهد حذف دلال و سیستم زنجیره ایی از تولید به مصرف هستیم.

مدیر فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه در آذربایجان شرقی افزود: بالای ۹۰ درصد محصولاتمان از تامین کننده یا وارد کننده به دست ما می آید به همین دلیل قیمت پایین تر و به صرفه است، متأسفانه نفوذ کالاهای خارجی بی کیفیت در بازارهای سنتی بالاست، ضمن این‌که تنها ۱۵ درصد بازار خرده فروشی در اختیار فروشگاه های زنجیره ای است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها