رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: یکی از شگردهای تبلیغاتی فروشگاه‌ها استفاده از عنوان حراج برای برخی کالاهای اساسی و پرکاربرد مردم است که البته گاهی هم کارساز بوده است.

امروزه به گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌های بزرگ در کلانشهرها، رقابت برای جلب نظر مشتریان میان این مراکز بیش از گذشته شده است، یکی از شگردهای تبلیغاتی این فروشگاه‌ها استفاده از عنوان حراج برای برخی کالاهای اساسی و پرکاربرد مردم است که البته گاهی هم کارساز بوده است.

چند روز قبل یکی از فروشگاه‌های زنجیره ای مطرح در کشور در قالب طرحی با عنوان «حراجستون» اقدام به جلب نظر مشتریان برای خرید در شعب مختلف در استان کرد که اتفاقا کارساز نیز بوده است و هجوم خریداران به سمت شعب این فروشگاه در تبریز به گونه ای بود که در برخی ساعات شاهد ترافیک سنگین در اطراف تعدادی از شعب بودیم.

به همین مناسبت خبرنگار صریر به تعدادی از این فروشگاه‌ها رفت تا نظر مشتریان و خریداران را جویا شود، خانم م.ح یکی از مشتریان دائمی این فروشگاه است که در گفت‌وگو با این پایگاه خبری اذعان داشت: در برخی اجناس تخفیف واقعی وجود دارد، اما در برخی دیگر تخفیف آنچنانی مشاهده نمی کنم.

وی با اشاره به قیمت یکی از برندهای معروف در عرضه برنج هندی و پاکستانی گفت: این کیسه ۱۰ کیلویی برنج را من قبل از این طرح به قیمت حدود ۷۰ هزار تومان خریدم که امروز نیز به همان قیمت در فروشگاه عرضه می‌شد.

همچنین آقای ش.الف که پیرمردی سالخورده است، به خبرنگار صریر خاطرنشان کرد: با آغاز این طرح مشتریان زیادی به این فروشگاه آمده اند اما ظاهرا امکانات و تجهیزات لازم برای پذیرایی از چنین خیل خریدارانی پیش بینی نشده بود، چنانکه بنده با کهولت سن نتوانستم چرخ خرید در فروشگاه پیدا کنم و مجبورم با وجود کمردرد اجناس را در دستانم حمل کنم.

یکی دیگر از مشتریان این فروشگاه که اذعان داشت؛ همواره خریدهای روزانه و هفتگی خود را از مراکز زنجیره ای وابسته انجام می دهد، گفت: متأسفانه برنامه ریزی لازم برای ایجاد نظم و پاسخگویی مناسبت به مشتریان در این فروشگاه مشاهده نمی شود، به نظر می رسد با افزایش مشتری؛ کسی حال پاسخگویی به مردم را ندارد.

پایگاه خبری صریر در جهت رسالت رسانه‌ای خود برای یافتن پاسخ سؤالاتش به سراغ مدیر شعب این فروشگاه زنجیره ای در استان رفت و در گفت‌وگوی خبری توضیحات این مقام مسؤول را دریافت کرد؛ عموم مخاطبان برای خواندن محتوای این مصاحبه می توانند به روی این گزینه  کلیک کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها