رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: همایش «سیری در ادب و هنر پایداری آذربایجان‌شرقی» به همت نهادهای فرهنگی، دانشگاهی و رسانه‌ای استان برگزار می شود.

به گزارش صریر از تبریز، همایش «سیری در ادب و هنر پایداری آذربایجان‌شرقی» با حضور نویسندگان، شعرا، هنرمندان، راویان و مفاخر حوزه پایداری و دفاع مقدس به همت نهادهای فرهنگی، دانشگاهی و رسانه‌ای استان برگزار خواهد شد.

تعیین جایزه ادبی و هنری برای آثار منتخب سال، ترسیم برنامه های سال آینده و تأسیس کانون نویسندگان، شعرا و هنرمندان حوزه پایداری از جمله برنامه های این همایش یک روزه است.

همچنین قرار است در این گردهمایی فعالان حوزه فرهنگ دفاع مقدس؛ اثر ارزشمند «آنچه یادم مانده است» نوشته دگتر ابوالفضل غنی زاده و اکرم غفارزاده را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

این اثر فاخر شامل نگاهی پژوهشی و تحقیقی به شهدای منطقه آذربایجان، ادبیات و هنر دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، از یادبود تا کنگره، خاطرات، روایات و زندگی‌نامه شهدا، گفت‌وگوها و … با محوریت موضوع جنگ تحمیلی است.

گفتنی است، نخستین همایش «سیری در ادبیات پایداری آذربایجان‌شرقی» سه شنبه هفته جاری؛ هفتم اسفند از ساعت ۱۵ الی ۱۸ در آمفی تئاتر علامه جعفری دانشگاه پیام نور تبریز برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها