رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: نمایشگاه دگردیسی در فرقه تررویستی منافقین تا تاریخ نهم اسفند برای بازدید دانشگاهیان دایر است.

به گزارش صریر از تبریز، نمایشگاه دگردیسی در فرقه تررویستی منافقین به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز  از ۴ اسفند در تالار علامه جعفری این دانشگاه برپا شده و تا تاریخ ۹ اسفند برای بازدید دانشگاهیان دایر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: بازخوانی و جریان‌شناسی انقلاب اسلامی به‌ویژه برای نسل جوان و آینده‌سازان این مرز و بوم، آگاهی آنان را به طرح‌ها و نقشه‌های فریبنده دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی افزایش داده و موجب بصیرت‌افزایی بصیرت و روشنگری می‌شود.

عزیز جوانپور با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دهه ۶۰ دهه مظلومی است، افزود: دهه ۶۰ از دوران‌ تاثیرگذار، حساس و تعیین‌کننده در شناخت ماهیت انقلاب است که بررسی، مطالعه و بازخوانی آن برای تداوم مسیر انقلاب در شرایط کنونی ضروری بوده و باید برای تبیین آن تلاش مجدانه کرد.

وی با تأکید بر این‌که وقایع انقلاب به‌ویژه دهه ۶۰ باید برای نسل جوان روشنگری شود، ادامه داد: اکثر صحنه‌های بعد از انقلاب را به چشم دیده‌ایم و به یاد داریم و این وظیفه ماست که جریانات دهه اول انقلاب را با همه ابعادش به نسل امروز بشناسانیم.

جوانپور تصریح کرد: امروز دشمن با به‌کارگیری جنگ نرم درصدد است که چهره بعضی از جنایتکاران را تطهیر کند و با مخدوش‌کردن تاریخ شبهه ایجاد کند.

رئیس داشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه انتقال مفاهیم به زبان هنر تأثیرگذار است، افزود:‌ یکی از راه‌های بصیرت‌افزایی نسل جوان به‌ویژه قشر دانشجو برگزاری نمایشگاه‌های مستند و بصیرتی در دانشگاه است.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاهیان با هم‌افزایی موجبات عزت و اقتدار انقلاب اسلامی ایران را بیش از پیش فراهم آورند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها