رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۹ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Thursday 19 September

صریر: نمایشگاه دگردیسی در فرقه تررویستی منافقین تا تاریخ نهم اسفند برای بازدید دانشگاهیان دایر است.

به گزارش صریر از تبریز، نمایشگاه دگردیسی در فرقه تررویستی منافقین به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز  از ۴ اسفند در تالار علامه جعفری این دانشگاه برپا شده و تا تاریخ ۹ اسفند برای بازدید دانشگاهیان دایر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: بازخوانی و جریان‌شناسی انقلاب اسلامی به‌ویژه برای نسل جوان و آینده‌سازان این مرز و بوم، آگاهی آنان را به طرح‌ها و نقشه‌های فریبنده دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی افزایش داده و موجب بصیرت‌افزایی بصیرت و روشنگری می‌شود.

عزیز جوانپور با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دهه ۶۰ دهه مظلومی است، افزود: دهه ۶۰ از دوران‌ تاثیرگذار، حساس و تعیین‌کننده در شناخت ماهیت انقلاب است که بررسی، مطالعه و بازخوانی آن برای تداوم مسیر انقلاب در شرایط کنونی ضروری بوده و باید برای تبیین آن تلاش مجدانه کرد.

وی با تأکید بر این‌که وقایع انقلاب به‌ویژه دهه ۶۰ باید برای نسل جوان روشنگری شود، ادامه داد: اکثر صحنه‌های بعد از انقلاب را به چشم دیده‌ایم و به یاد داریم و این وظیفه ماست که جریانات دهه اول انقلاب را با همه ابعادش به نسل امروز بشناسانیم.

جوانپور تصریح کرد: امروز دشمن با به‌کارگیری جنگ نرم درصدد است که چهره بعضی از جنایتکاران را تطهیر کند و با مخدوش‌کردن تاریخ شبهه ایجاد کند.

رئیس داشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه انتقال مفاهیم به زبان هنر تأثیرگذار است، افزود:‌ یکی از راه‌های بصیرت‌افزایی نسل جوان به‌ویژه قشر دانشجو برگزاری نمایشگاه‌های مستند و بصیرتی در دانشگاه است.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاهیان با هم‌افزایی موجبات عزت و اقتدار انقلاب اسلامی ایران را بیش از پیش فراهم آورند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها