رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۹ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Thursday 19 September

صریر: با اهدای لوح و تندیس جشنواره از وحید کاظم زاده رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی به عنوان رتبه برتر این جشنواره تجلیل شد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مراسم اختتامیه جشنواره «خبرآباد» با حضور معاون استاندار مرکزی، دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و فعالان کانون های مساجد در این مجتمع برگزارشد.

در مراسم اختتامیه و تقدیر از نفرات برتر نخستین جشنواره نشریات و رسانه های مجازی روستا و عشایر کشور که هفتم اسفند ماه سال جاری با عنوان «خبرآباد» به میزبانی استان مرکزی در مجتمع فرهنگی هنری آفتاب اراک با حضور دکتر جندقیان معاون دهیاری های سازمان دهیاری های کشور،‌ حجت الاسلام ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد و دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر کشور و مسئولان ارشد استان مرکزی برگزار شد از وحید کاظم زاده رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در بخش محتوای اخبار و مطالب ارائه شده به نخستین جشنواره نشریات و رسانه های مجازی روستایی و عشایر کشور به عنوان مقام اول و رتبه برتر این جشنواره تجلیل بعمل آمد.

برگزیده برتر جشنواره «خبرآباد» در حاشیه این جشنواره در گفتگو با خبرنگاران خواستار افزودن بخش کتب روستایی به جشنواره نشریات و رسانه های مجازی روستایی و عشایر شد.

کاظم زاده ابراز داشت: پیشنهاد می کنم در جشنواره بعدی، بخش کتب روستایی نیز افزوده شود تا کتاب هایی که در زمینه معرفی تاریخ و فرهنگ و سنن روستا منتشر شده، در بخش مسابقه این جشنواره شرکت داده شوند.

وی همچنین افزود: با نظر به گسترش فضای مجازی و رونق شبکه های اجتماعی در بین مردم و جامعه، جا دارد که در جشنواره دوم، این بخش را نیز به جشنواره اضافه کنند تا شبکه های اجتماعی فعال روستایی نیز فضایی برای رقابت پیدا کنند.

رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به ضرورت بهره گیری از ظرفیت های مختلف در برگزاری جشنواره «خبرآباد» عنوان کرد: برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره در دوره دوم، پیشنهاد می کنم از ظرفیت ها و توان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور عشایرکشور نیز بهره برد تا بخش مربوط به عشایر این جشنواره پررنگ تر شود.

برگزیده اولین جشنواره نشریات و رسانه های مجازی روستایی و عشایر کشور با اشاره به اهمیت موضوعات کارگاه های آموزشی این جشنواره تاکید کرد: موضوع کارگاه آموزشی که در این جشنواره برگزار شد، متناسب با محورهای جشنواره «خبرآباد» نبود و بهتر بود در این کارگاه، به بررسی محتوای رسانه های مجازی و چگونگی اصول روزنامه نگاری نشریات روستایی و عشایر پرداخت می شد.

کاظم زاده خاطرنشان کرد: ۷ درصد بودجه دهیاری ها مربوط به امور فرهنگی است و این ظرفیت خوبی برای حمایت از نشریات و رسانه های مجازی روستایی و عشایر است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها