رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: با اهدای لوح و تندیس جشنواره از وحید کاظم زاده رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی به عنوان رتبه برتر این جشنواره تجلیل شد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مراسم اختتامیه جشنواره «خبرآباد» با حضور معاون استاندار مرکزی، دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و فعالان کانون های مساجد در این مجتمع برگزارشد.

در مراسم اختتامیه و تقدیر از نفرات برتر نخستین جشنواره نشریات و رسانه های مجازی روستا و عشایر کشور که هفتم اسفند ماه سال جاری با عنوان «خبرآباد» به میزبانی استان مرکزی در مجتمع فرهنگی هنری آفتاب اراک با حضور دکتر جندقیان معاون دهیاری های سازمان دهیاری های کشور،‌ حجت الاسلام ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد و دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر کشور و مسئولان ارشد استان مرکزی برگزار شد از وحید کاظم زاده رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در بخش محتوای اخبار و مطالب ارائه شده به نخستین جشنواره نشریات و رسانه های مجازی روستایی و عشایر کشور به عنوان مقام اول و رتبه برتر این جشنواره تجلیل بعمل آمد.

برگزیده برتر جشنواره «خبرآباد» در حاشیه این جشنواره در گفتگو با خبرنگاران خواستار افزودن بخش کتب روستایی به جشنواره نشریات و رسانه های مجازی روستایی و عشایر شد.

کاظم زاده ابراز داشت: پیشنهاد می کنم در جشنواره بعدی، بخش کتب روستایی نیز افزوده شود تا کتاب هایی که در زمینه معرفی تاریخ و فرهنگ و سنن روستا منتشر شده، در بخش مسابقه این جشنواره شرکت داده شوند.

وی همچنین افزود: با نظر به گسترش فضای مجازی و رونق شبکه های اجتماعی در بین مردم و جامعه، جا دارد که در جشنواره دوم، این بخش را نیز به جشنواره اضافه کنند تا شبکه های اجتماعی فعال روستایی نیز فضایی برای رقابت پیدا کنند.

رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به ضرورت بهره گیری از ظرفیت های مختلف در برگزاری جشنواره «خبرآباد» عنوان کرد: برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره در دوره دوم، پیشنهاد می کنم از ظرفیت ها و توان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور عشایرکشور نیز بهره برد تا بخش مربوط به عشایر این جشنواره پررنگ تر شود.

برگزیده اولین جشنواره نشریات و رسانه های مجازی روستایی و عشایر کشور با اشاره به اهمیت موضوعات کارگاه های آموزشی این جشنواره تاکید کرد: موضوع کارگاه آموزشی که در این جشنواره برگزار شد، متناسب با محورهای جشنواره «خبرآباد» نبود و بهتر بود در این کارگاه، به بررسی محتوای رسانه های مجازی و چگونگی اصول روزنامه نگاری نشریات روستایی و عشایر پرداخت می شد.

کاظم زاده خاطرنشان کرد: ۷ درصد بودجه دهیاری ها مربوط به امور فرهنگی است و این ظرفیت خوبی برای حمایت از نشریات و رسانه های مجازی روستایی و عشایر است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها