رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March
مدیرعامل خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی:

ارسال ۹۶۳ اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات آذربایجان‌شرقی

صریر: دبیر اجرایی چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که مهلت ارسال اثر به جشنواره مطبوعات به پایان رسیده است، گفت: ۹۶۳ اثر در بخش های مختلف به دبیرخانه رسیده است.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از کمیته اطلاع رسانی جشنواره مطبوعات آذربایجانشرقی، مرتضی شفیعی، مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: پس از اتمام مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان؛ شاهد ارسال آثاری باکیفیت در بخش های حرفه‌ای و ویژه هستیم که نشان از دقت‌نظر و حساسیت شرکت‌کنندگان در انتخاب اثر برای حضور در جشنواره است.

وی افزود: بر اساس تصمیم شورای سیاست‌گذاری جشنواره، مقرر شد تا محدودیت تعداد اثر برای هر فرد شرکت کننده اعمال شود تا خود اصحاب رسانه نیز در انتخاب آثار برای حضور در جشنواره وسواس بیشتری به خرج دهند، با این حال ۹۶۳ اثر به دبیرخانه رسید که طی روزهای آینده هیأت انتخاب زیر نظر دبیر و کمیته علمی جشنواره فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

شفیعی با بیان این‌که آثار دریافتی در دو مرحله و با نظر اعضای هیأت انتخاب و داوری مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، یادآور شد: اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان‌شرقی نیز ۱۱ اردیبهشت سال آینده در تبریز برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که در بخش حرفه‌ای جشنواره ۷۹۳ و بخش ویژه ۱۷۰ اثر رسیده است، گفت: بیشترین تعداد اثر در بخش حرفه‌ای جشنواره و در قالب گزارش‌های خبری و غیرخبری با ۲۰۱ اثر بوده و کمترین اثر در بخش کاریکاتور با ۱۱ اثر است.

شفیعی ادامه داد: در بخش مقاله، سرمقاله و یادداشت ۱۴۷ اثر، بخش تیتر ۱۴۱ اثر، خبر ۵۷ اثر، مصاحبه ۱۱۷ اثر، طنز مطبوعاتی ۲۷ اثر، عکس خبری، تک عکس و گزارش تصویری ۶۱ اثر و در نهایت بخش گرافیک و صفحه‌آرایی ۳۱ اثر از طریق سامانه الکترونیکی پذیرش آثار به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: در بخش ویژه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان و در بخش شعار سال«حمایت از کالای ایرانی، اشتغال، اقتصاد مقاومتی» ۶۱ اثر، در بخش «دستاورد های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و قیام ۲۹ بهمن تبریز» ۵۹ اثر و در بخش «تبریز ۲۰۱۸» ۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی همزمان با جشنواره مطبوعات

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی همزمان با جشنواره مطبوعات استان خبر داد و اظهار داشت: همزمان با انتشار فراخوان جشنواره؛ دوره آموزشی خبرنگاری ویژه اعضای کانون‌های مساجد استان اجرایی شد، هم‌اکنون نیز دوره آموزشی روزنامه‌نگاری تکمیلی در حال برگزاری است.

وی با اشاره به این‌که برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره آموزشی مقدماتی خبرنویسی در شهرستان مرند نیز صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: طی روزهای گذشته دوره آموزشی کوتاه مدت و فشرده «بازاریابی در رسانه‌ها» نیز به مدت چهار ساعت برگزار شد.

شفیعی با بیان این‌که تا پایان جشنواره مطبوعات استان دوره‌های آموزشی دیگری نیز پیش‌بینی شده است، افزود: مهم‌ترین هدف جشنواره ایجاد حس رقابت میان فعالان رسانه‌ای برای ارتقای سطح کیفی مطبوعات و رسانه‌های استان است، همچنان که برگزاری دوره‌های آموزشی نیز در درازمدت همین اثر را داشته‌اند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها