رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 18 August
مدیرعامل خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی:

ارسال ۹۶۳ اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات آذربایجان‌شرقی

صریر: دبیر اجرایی چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که مهلت ارسال اثر به جشنواره مطبوعات به پایان رسیده است، گفت: ۹۶۳ اثر در بخش های مختلف به دبیرخانه رسیده است.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از کمیته اطلاع رسانی جشنواره مطبوعات آذربایجانشرقی، مرتضی شفیعی، مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: پس از اتمام مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان؛ شاهد ارسال آثاری باکیفیت در بخش های حرفه‌ای و ویژه هستیم که نشان از دقت‌نظر و حساسیت شرکت‌کنندگان در انتخاب اثر برای حضور در جشنواره است.

وی افزود: بر اساس تصمیم شورای سیاست‌گذاری جشنواره، مقرر شد تا محدودیت تعداد اثر برای هر فرد شرکت کننده اعمال شود تا خود اصحاب رسانه نیز در انتخاب آثار برای حضور در جشنواره وسواس بیشتری به خرج دهند، با این حال ۹۶۳ اثر به دبیرخانه رسید که طی روزهای آینده هیأت انتخاب زیر نظر دبیر و کمیته علمی جشنواره فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

شفیعی با بیان این‌که آثار دریافتی در دو مرحله و با نظر اعضای هیأت انتخاب و داوری مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، یادآور شد: اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان‌شرقی نیز ۱۱ اردیبهشت سال آینده در تبریز برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که در بخش حرفه‌ای جشنواره ۷۹۳ و بخش ویژه ۱۷۰ اثر رسیده است، گفت: بیشترین تعداد اثر در بخش حرفه‌ای جشنواره و در قالب گزارش‌های خبری و غیرخبری با ۲۰۱ اثر بوده و کمترین اثر در بخش کاریکاتور با ۱۱ اثر است.

شفیعی ادامه داد: در بخش مقاله، سرمقاله و یادداشت ۱۴۷ اثر، بخش تیتر ۱۴۱ اثر، خبر ۵۷ اثر، مصاحبه ۱۱۷ اثر، طنز مطبوعاتی ۲۷ اثر، عکس خبری، تک عکس و گزارش تصویری ۶۱ اثر و در نهایت بخش گرافیک و صفحه‌آرایی ۳۱ اثر از طریق سامانه الکترونیکی پذیرش آثار به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: در بخش ویژه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان و در بخش شعار سال«حمایت از کالای ایرانی، اشتغال، اقتصاد مقاومتی» ۶۱ اثر، در بخش «دستاورد های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و قیام ۲۹ بهمن تبریز» ۵۹ اثر و در بخش «تبریز ۲۰۱۸» ۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی همزمان با جشنواره مطبوعات

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی همزمان با جشنواره مطبوعات استان خبر داد و اظهار داشت: همزمان با انتشار فراخوان جشنواره؛ دوره آموزشی خبرنگاری ویژه اعضای کانون‌های مساجد استان اجرایی شد، هم‌اکنون نیز دوره آموزشی روزنامه‌نگاری تکمیلی در حال برگزاری است.

وی با اشاره به این‌که برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره آموزشی مقدماتی خبرنویسی در شهرستان مرند نیز صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: طی روزهای گذشته دوره آموزشی کوتاه مدت و فشرده «بازاریابی در رسانه‌ها» نیز به مدت چهار ساعت برگزار شد.

شفیعی با بیان این‌که تا پایان جشنواره مطبوعات استان دوره‌های آموزشی دیگری نیز پیش‌بینی شده است، افزود: مهم‌ترین هدف جشنواره ایجاد حس رقابت میان فعالان رسانه‌ای برای ارتقای سطح کیفی مطبوعات و رسانه‌های استان است، همچنان که برگزاری دوره‌های آموزشی نیز در درازمدت همین اثر را داشته‌اند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها