رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 18 August

صریر: مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی، از عملیاتی شدن پایلوت سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در استان، در راستای تسهیل و روانسازی امور مخاطبین و شفافیت در ارائه خدمات خبر داد.

به گزارش صریر از تبریز، جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی، از  اجرای پایلوت سامانه متمرکز خدمات سازمان تأمین اجتماعی، تحت عنوان طرح ملی دکتر نوربخش در استان آذربایجان شرقی خبر داده و اذعان داشت، پس از پنج سال تلاش در حوزه توسعه خدمات غیرحضوری، در حال حاضر سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در جهت دسترسی سهل و آسان مخاطبین به خدمات سازمان تأمین اجتماعی فراهم شده و این سامانه با آدرس eservices.tamin.ir در دسترس افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در استان آذربایجان شرقی می باشد.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان با اشاره به اینکه این طرح به صورت پایلوت در استان آذربایجان شرقی عملیاتی شده و  با احصا و رفع ایرادات احتمالی، به کل کشور تعمیم خواهد یافت، استفاده از فناوری های نوین در جهت خدمت رسانی را لازمه پویایی سازمانها دانسته و اذعان داشت با توجه به تغییر فرهنگ عمومی و نیز پیشرفت های تکنولوژیکی، فرآیندهای سنتی پاسخگوی نیاز مشتریان نبوده و سازمان تأمین اجتماعی با درک صحیح این موضوع در راستای گسترش خدمات غیرحضوری و الکترونیکی گام برمی دارد.    

جعفر سمساری، تعداد بیمه شدگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی استان با احتساب افراد تبعی را بالای دو میلیون نفر در استان دانسته و اذعان داشت، بیش از ١٨ نوع خدمت از بدو تولد تا سالها پس از فوت افراد تحت پوشش، توسط سازمان تأمین اجتماعی ارائه می گردد و این گستره شمول و حجم مخاطبین، لزوم استفاده از فناوریهای نوین در ارائه خدمات را لازم و ضروری می نماید.

وی با تأکید بر اینکه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی، در محل کار و منزل مخاطبین در دسترس خواهد بود، تصریح کرد کاهش تردد درون شهری و صرفه جویی در وقت و زمان ذینفعان از برون دادهای اجرای این طرح است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان، خاطر نشان کرد، خدمات دفترچه درمانی، مشاهده و ثبت اعتراض نسیت به سوابق پرداخت حق بیمه، ارسال لیست و پرداخت حق بیمه، اخذ برگ پرداخت حق بیمۀ بیمه شدگان خاص، درخواست تعهدات کوتاه مدت شامل غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه کفن و دفن و … از خدماتی است که در این سامانه پیش بینی شده و در حال گسترش است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان، با اعلام اینکه شعب و واحدهای اجرایی تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی آمادگی ارائه مشاوره در جهت استفاده از خدمات غیرحضوری به مراجعین را دارند، فرهنگ سازی و اقبال عمومی در جهت استفاده از خدمات غیرحضوری و الکترونیکی را یکی از الزامات جامعه امروزی دانسته و تصریح کرد، شفاف سازی قوانین و مقررات و فرآیندهای کاری و نیز عدالت در توزیع خدمات از جمله دستاوردهای توسعه خدمات غیرحضوری و الکترونیک خواهد بود. 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها