رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: سامانه شبکه بین المللی صادرات در استان آذربایجان شرقی؛ راهکاری برای ایجاد یک تبادل امن و پایدار تجاری بین ایران و دیگر کشورها است.

به گزارش صریر از تبریز، با تلاش بخش خصوصی و همکاری ارگان های دولتی، راهکارهایی برای ایجاد ارتباط تجاری و صادرات محصولات و خدمات عموم تولیدکنندگان داخلی به کشورهای خارجی در حال ایجاد است.

این راهکارها در قالب سامانه شبکه بین المللی صادرات در استان آذربایجان شرقی برای سرویس دهی به کل کشور در حال شکل گرفتن است.

میلاد امیروفا، سخنگو و مدیر فناوری اطلاعات این استارت آپ درباره این سامانه گفت: این سامانه راهکاری برای ایجاد یک تبادل امن و پایدار تجاری بین ایران و دیگر کشورها می باشد.

وی افزود: این پروسه به تاجران خارجی که مایل به خرید کالا، خدمات و تولیدات ایرانی هستند کمک می کند تا با تولید کنندگان داخلی ارتباط برقرار کرده و از طریق درگاه های امن ترانزیتی و پرداختی، اقدام به صادرات و واردات کالاهای مدنظر نمایند.

امیروفا ادامه داد: این سیستم قابلیت بهره برداری تمام صنایع کوچک تا بزرگ را دارا می باشد و با استفاده از بستر های پیشبینی شده به صاحبان صنایع امکان تجارت با کشورهای مختلف را بدون هیچگونه دغدغه را فراهم می کند.

گفتنی است، این سامانه هم اکنون در حال سپری کردن مراحل پایانی راه اندازی بوده و در روزهای آینده رونمایی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها