رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۲۱ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 26 May
مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی:

سریال « روزهای بی‌قراری۲ » از شبکه دوم سیما پخش می‌شود

صریر: مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی از پخش سریال «روزهای بی‌قراری۲» تولید سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی از هفدهم فروردین ماه ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش صریر از تبریز، «مرتضی صفری» اظهار داشت: با پایان یافتن ساخت و اجرای موسیقی تیتراژ پایانی فصل دوم مجموعه «روزهای بی‌قراری» توسط سیدجلال‌الدین محمدیان، این سریال ملودرام در کنداکتور پخش شبکه دوم سیما قرار گرفت و از هفدهم فروردین ماه ۱۳۹۸ به طور مداوم هر شب ۲۱:۳۰ به روی آنتن خواهد رفت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی افزود: مجموعه تلویزیونی« روزهای بی‌قراری۲» با داستانی در امتداد فصل اول توسط کاظم معصومی کارگردانی و به تهیه‌کنندگی امیرحسین شریفی تولید شده است.

صفری با تقدیر و تشکر از حمایت‌های همه جانبه دکتر دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی، آقای علیزاده معاون برنامه‌ریزی و نظارت و آقای فاطمی رئیس مرکز سیمای استان‌های سازمان صدا و سیما در تولید هر چه بهتر این سریال، خاطرنشان کرد: این مجموعه در ادامه روزهای بی‌قراری که فصل اول آن پیش از این از شبکه یک سیما پخش شد، تولید شده و بخش عمده‌ای از ماجراهای فصل دوم آن در شهر تبریز و بخش‌هایی از آن در شهر مشهد جریان دارد و ضمن پرداخت غیرمستقیم به رشد و توسعه کشور در ۴۰ سال گذشته، به معرفی ظرفیت‌های این دو استان در داشتن ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری توجه شده است.

وی تصریح کرد: سارا صوفیانی، افسانه بایگان، حمیدرضا آذرنگ، مجید واشقانی، فخرالدین صدیق شریف، مهتاج نجومی، کاظم هژیرآزاد، صفا آقاجانی از جمله بازیگرانی هستند که در فصل دوم «روزهای بی‌قراری» به ایفای نقش پرداخته‌اند و تعدادی از بازیگران برجسته و پیشکسوت استان‌های آذربایجان‌شرقی و خراسان رضوی نیز در آن هنرنمایی کرده‌اند.

در «روزهای بی‌قراری۲»، سارا که از همسر سابقش جدا شده، در پی هویت خود ناچار به سفری طولانی می‌شود. یک فرش نفیس دوره مشروطه تنها سندی است که او را به مقصود برساند.

گفتنی است، «روزهای بیقراری۲» در ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای در معاونت سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی به سفارش معاونت امور استان‌های رسانه ملی تولید شده و در آن علاوه بر حضور بازیگران ملی، نزدیک به ۱۵۰ بازیگر بومی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

کار پیش تولید این سریال از تیرماه شروع و پایان دی‌ماه آماده پخش شد. ۸۵ درصد لوکیشن‌های « روزهای بی‌قراری۲» در تبریز و ۱۵ درصد آن در شهر مشهد تصویربرداری شده و در آن تاریخچه فرش تبریز مرور شده است.   

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها