رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۲۱ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 26 May

صریر: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از انجام بیش از ۴۶ هزار مورد بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی استان در طول اجرای طرح نظارتی نوروز ۹۸ خبر داد.

به گزارش صریر از تبریز، «اسماعیل عطاپور» باتشریح عملکرد اقدامات صورت گرفته در طول اجرای طرح نظارتی نوروز ۹۸ اظهار داشت: از ابتدای بهمن ماه سال گذشته که موضوع پایش بازار استان در ایام نوروز همزمان با سراسر کشور آغاز شد تا ۱۵ فرودین ماه که پایان اجرای طرح بود؛ ۴۶ هزارو ۲۸۷ مورد بازرسی از بنگاههای اقتصادی استان صورت گرفت که در نتیجه آن ۱۷۴۵ فقره پرونده تخلف تشکیل و جهت رسیدگی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی درخصوص شکایات و گزارشات مردمی افزود: در این مدت بیش از ۱۶۰۰ شکایت مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ دریافت و پس از رسیدگی، ۱۵۷ فقره پرونده تخلفاتی تشکیل و شکایت ۱۰۶ نفر منجر به مصالحه شد.

وی بیشترین پرونده های تخلف را مربوط به بخش البسه و پوشاک ، اقلام پروتئینی، میوه و تره بار و آرد و نان اعلام و خاطرنشان کرد: عدم درج قیمت، عدم صدور صورتحساب و گرانفروشی در صدر تخلفات صورت گرفته در طول اجرای طرح نظارتی نوروزی است.

عطاپور ادامه داد: بخشی از بازرسی های صورت گرفته در این ایام به صورت مشترک و با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، معاونت غذا و دارو، صداوسیما، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، اتاق اصناف، نیروی انتظامی و اداره کل استاندارد صورت گرفته است.

وی، به اقدامات نظارتی بخش خدمات عمومی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بازرسی از قالیشویی ها، خشکشویی ها، غذاخوری ها، رستوران های بین راهی و شرکت های حمل و نقل از جمله اقداماتی است که در بخش خدمات صورت گرفته و برای۱۴۸ واحد متخلف در سطح استان نیز پرونده تخلف تشکیل شد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از عموم مردم و مصرف کنندگان کالا و خدمات خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی بنگاههای اقتصادی شامل عرضه کنندگان کالا و خدمات، موارد را از طریق سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها