رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۲۱ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 26 May

صریر: شاید بتوان حدیث گهربار پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) را مهم‌ترین اصل در اهمیت امنیت دانست؛ رسول مهربانی می فرماید؛ «نِعمَتانِ مَکفُورَتانِ: الأمنُ والعافِیَهُ؛ دو نعمت است که شکر آنها گزارده نمی‏ شود: امنیّت و سلامتی.»

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، شاید بتوان حدیث گهربار پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) را مهم‌ترین اصل در اهمیت امنیت دانست؛ رسول مهربانی می فرماید؛  «نِعمَتانِ مَکفُورَتانِ: الأمنُ والعافِیَهُ؛ دو نعمت است که شکر آنها گزارده نمی‏شود: امنیّت و سلامتی.»

بی‌شک «امنیت»، یکی از بزرگترین و گواراترین نعمت‌های الهی است که با نعمت سلامتی جسم(تن درستی) برابری می کند، همه مردم به آن نیاز دارند و بدون آن، شادی در زندگی بی مفهوم است؛ ولی به فرموده پیامبراکرم(ص)، کمتر کسی قدر نعمت بزرگ را می داند.

حال چرا قدر این نعمت را کمتر کسی می داند؛ پاسخ کاملا مشخص است؛ مادامی که مردم بهره‌مند از این نعمت هستند؛ همچون ماهی غرق در آب قدرشناس آن نیستند؛ اما وای از روزی که این ماهی از تنگ آبش دور باشد، آن زمان است که قدر نعمت بیش از گذشته برایش نمایان می شود.

آنچه مسلم است؛ امنیت زیربنای توسعه سیاسی، اقتصادی و حتی فرهنگی و هنری شناخته می‌شود، تنها در بستر امنیت است که می‌توان سرمایه‌گذارانی برای رونق اقتصادی و توسعه صنعتی جذب کرد و به واسطه آن در عرصه های سیاست داخلی و خارجی موفق بود.

اگر امروز ملت ایران با وجود توطده‌های مختلف دشمنان نظام اسلامی در امنیت، آرامش و آسایش کامل به سر می برند، مرهون مجاهدت فرزندان ملت در وزارت اطلاعات یا همان سربازان گمنام امام زمان(عج) است، ارزش حقیقی این امنیت زمانی مشخص می شود که بدانیم دورتادور کشور با حضور پایگاه های نظامی و گروهک‌های مختلف تروریستی وابسته به دشمنان نظام همراه است.

البته ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود؛ دشمنان نه تنها در عرصه های امنیتی به دنبال اخلال در امور جاری کشور هستند، بلکه با فتنه‌های به‌روز و تحول یافته، به دنبال توطئه براندازی انقلاب اسلامی است.

امروز اخلال در نظام اقتصادی کشور یکی از برنامه‌های اولویت‌دار بدخواهان نظام اسلامی ایران بوده و در این راستا نیز شاهد نقش‌آفرینی ارزشمند سربازان گمنام امام زمان(عج) در مقابله با عوامل داخلی و خارجی این توطئه هستیم. فارغ از تمامی مسائلی که بدان اشاره شد؛ حقیقت آنست که عامل اصلی توفیقات وزارت اطلاعات را باید در فعالیت اعتقادی و سخت‌کوشی شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان(عج)، و البته اعتماد مردم به این نهاد ارزشی و ولایی جستجو کرد.

باید دانست که امنیت در کشور برقرار نمی‌شود؛ مگر با همکاری خود مردم، به یقین اگر اهمیت امنیت در جامعه برای اقشار مختلف آشکار شود، مردم خود حافظ امنیت و هم‌یار سربازان گمنام خود در وزارت اطلاعات خواهند بود، چنانکه پیش از این نیز بسیاری از توطئه ها و فتنه‌های دشمن با هوشیاری و آگاهی مردم و همکاری با فرزندان خود در وزارت اطلاعات نقش بر آب شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها