رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۲۱ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 26 May

صریر: سمساری گفت: ٣۴ سرویس خدمت غیرحضوری از طریق سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir در دسترس مخاطبین است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «جعفر سمساری» عصر امروز در دیدار با اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات استان آذربایجان شرقی که در آستانه هفته کار و کارگر ترتیب یافت، از توسعه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی این سازمان در استان خبر داد و اظهار دشت: تحولی نوین در نحوه ارائه خدمات سازمان تأمین اجتماعی در حال شکل گیری است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بیش از ۶۶٨ هزار نفر بیمه شده و ١٧٧ هزار بازنشسته و مستمری بگیر اصلی، تحت پوشش تأمین اجتماعی استان می باشند، اذعان داشت، خدمت رسانی به این طیف وسیع مستلزم نگرشی نو متناسب با توسعه فناوری اطلاعات می باشد و در این راستا سازمان تأمین اجتماعی نسبت به توسعه خدمات غیرحضوری خود در بستر اینترنت اقدام نموده و در حال حاضر ٣۴ سرویس خدمت غیرحضوری از طریق سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir  در دسترس مخاطبین است و این خدمات با ایجاد زیرساخت‌ها و بستر لازم، توسعه و گسترش خواهد یافت.

وی با تأکید بر ضرورت فرهنگ سازی عمومی در استفاده از خدمات اینترنتی و غیرحضوری، تصریح کرد، تحولی نوین در نحوه ارائه خدمات در سازمان تأمین اجتماعی در حال شکل گیری است و با تحقق آن به صورت چشمگیری از مراجعات حضوری به واحدهای تابعه تأمین اجتماعی جهت دریافت خدمات، کاسته خواهد شد.

سمساری با اشاره به اینکه برخی خدمات مانند صدور دفترچه درمانی در سازمان تأمین اجتماعی به صورت نیمه حضوری ارائه می گردد، افزود: با اجرای طرح حذف دفترچه کاغذی و تعمیم نسخه الکترونیکی، حلقه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی تکمیل تر خواهد شد.

وی ارائه خدمات در سه حوزه کارفرمایان، بیمه شدگان و مستمری بگیران، را از قابلیت های موجود در سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری سازمان دانست و تصریح کرد: خدماتی از قبیل ارسال لیست حق بیمه، مشاهده و اعتراض به سوابق پرداخت حق بیمه، درخواست و مشاهده بازرسی از کارگاهها، درخواست تعویض دفترچه درمانی، مشاهده احکام مستمری و فیش حقوقی، درخواست تعهدات کوتاه مدت و کمک هزینه های مقرر را از جمله خدمات در دسترس می باشد و این خدمات با نامنویسی غیرحضوری کارگاهها و بیمه شدگان و پیگیری پرونده های مطالباتی، تکمیل تر خواهد شد که به این واسطه بخشی از هزینه ای اجتماعی و ترددهای درون و بین شهری کاهش خواهد یافت.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان، فرهنگ سازی و ارتقای آگاهی مخاطبین نسبت به این خدمات را بسیار ضروری دانست و گفت: رسانه ها می توانند ضمن ارتقای آگاهی مخاطبان، مطالبات و انتظارات جامعه را در جهت اصلاح و بهبود فرآیندها، به سازمان انتقال دهند.

سمساری در بخش دیگر سخنان خود، با تأکید بر این‌که بازنشستگی های پیش از موعد از جمله بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور، موجب عدم توازن منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی می شود، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون افراد شاغل در مشاغل سخت و زیان آور به جهت حفظ سلامت روحی و جسمی، پیش از موعد، بازنشسته می شوند و این در حالی است که تحرکی جدی در راستای مقابله با عوامل سخت و زیان آور از جانب کارگاه های مشمول، مشهود نمی باشد و لازم است ضمانت اجرایی در راستای اجرای دقیق قانون مبنی بر حذف و یا کاهش عوامل زیان آور در جهت حفظ سلامت نیروی کار، پیش بینی و اعمال گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نام‌گذاری سال ١٣٩٨، تحت عنوان سال رونق تولید، سازمان تأمین اجتماعی را حامی نیروهای مولد کشور دانست و گفت: سازمان تأمین اجتماعی بر اساس وظایف ذاتی خود، پشتیبانی از نیروی کار در دوران بیماری، پیری و بازنشستگی را سرلوحه کار خود داشته و با همراهی کارفرمایان ،در جهت تأمین و تضمین آتیه آنان گام بر می دارد.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان با تأکید بر این‌که تأمین منابع پایدار مالی، لازمه تداوم تعهدات سازمان تأمین اجتماعی است، شرایط سازمان را متأثر از وضعیت اقتصادی کشور دانست و افزود: سازمان تأمین اجتماعی ضمن نقش موثر در بهبود فضای کسب و کار، از شرایط بازار کار و تولید، متأثر می باشد و لذا پایداری اشتغال و رونق تولید را به عنوان یکی از اولویتهای خود در دستور کار داشته و در این راستا اقدامات موثری از جمله بخشودگی جرائم، تسهیل و تقسیط پرداخت بدهی های معوق، تسهیل بازرسی از دفاتر قانونی و … را محقق کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها