رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۲۱ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 26 May

صریر: دیالمه گفت: ایجاد اختلاف میان جریان‌های درون نظام، اختلاف بین مسؤولان، ناکارامد نشان دادن نظام، تلاش برای ترویج دین‌زدایی و فرهنگ غیراسلامی از جمله اقدامات دشمنان برای مقابله با نظام اسلامی ایران است.

به گزرش خبرنگار صریر در تبریز، «دیالمه» امروز در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) ترتیب یافت، با بیان این‌که کار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات، مردم نهاد است، اظهار داشت: وزارت اطلاعات متعلق به مردم است و امنیت با کمک خود مردم تأمین می شود.

مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان شرقی با اشاره به برخی از مصادیق همکاری مردم با وزارت اطلاعات در ضربه به گروه‌های معاند و تکفیری در داخل کشور خاطرنشان کرد: کار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات بر پایه احکام شرعی، اخلاق نبوی، قانون، سند راهبردی امنیتی کشور و مبتنی بر احصاء محیط امنیتی جمهوری اسلامی ایران است.

دیالمه با تأکید بر این‌که که حاصل بررسی‌های کلان امنیت ملی در پرتو رهنمودهای راهگشای امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و راهبردهای حاصل از تجربه و تخصص سربازان گمنام امام زمان(عج) است، افزود: امنیت در همه زمینه‌ها و عرصه‌ها، از جمله مرزی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، رسانه‌ای، امنیت در زمینه جان، مال و آبروی مردم است.

وی با بیان این‌که انقلابی بودن، حرکت در مسیر ولایت، ایمان و اخلاص و فداکاری از ویژگی‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) است، افزود: یکی از مهمترین وظابف وزارت اطلاعات ایجاد امنیت پایدار در کشور است چراکه اعتقاد داریم امنیت و آرامش حق مردم است.

مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح مهم‌ترین چالش‌ها و تهدیدات امنیتی کشور پرداخت و اظهار داشت: جاسوسی و نفوذ در عرصه‌های مختلف یکی از اهداف سرویس‌های اطلاعاتی دشمن است که در این زمینه استکبار جهانی از ظرفیت‌ گروه‌های معاند خارج‌نشین از قبیل منافقان، سلطنت طلبان، جریانات چپ (کمونیست‌ها) و تجزیه‌طلبان استفاده می‌کنند.

وی با بیان این‌که وظیفه اصلی جریان‌های معاند ایجاد شبهه و اختلاف در جامعه است، افزود: مثلث شوم آمریکا، غرب و صهیونیست وظیفه برگزاری نشست، هماهنگی و آموزش این جریان‌های معاند را با تامین و پشتیبانی مالی عربستان سعودی بر عهده دارند.

مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان شرقی ادامه داد: ایجاد اختلاف میان جریان‌های درون نظام، اختلاف بین مسؤولان، ناکارامد نشان دادن نظام، تلاش برای ترویج دین‌زدایی و فرهنگ غیراسلامی از جمله اقدامات دشمنان برای مقابله با نظام اسلامی ایران است که مهم‌ترین وظیفه ما مقابله نرم‌افزاری می باشد.

وی ترویج و آگاهی‌بخشی به مسؤولان، نخبگان، اساتید دانشگاه، دانشجویان و اقشار مختلف جامعه، توجه به حقوق و پیگیری مطالبات و شکایت مردم، شناسایی موانع و مشکلات روزمره در حوزه بیکاری، اشتغال، سرمایه‌گذاری، تولید، تنظیم بازار ارز و گران فروشی را از جمله وظایف این اداره کل برشمرد و افزود: هیچ گاه به دنبال محدود کردن نخبگان و سرمایه‌گذاران نیستیم.

دیالمه با اشاره به شناسایی و ضربه به تیم‌های تکفیری، منافقان و تجزیه‌طلبان در طول سال گذشته، گفت: با توجه به اینکه آذربایجان‌ شرقی در مسیر انتقال تکفیری‌ها قرار دارد، تعدادی عناصر تکفیری که از طریق باندهای قاچاق در حال انتقال بودند، دستگیر شدند، ضمن این‌که در سال ۹۷ فعالیت منافقان در استان گسترده‌تر شده بود.

مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان شرقی با بیان این‌که در سال گذشته ۶۰ نفر از عناصری که با سرپل‌های منافقان در ارتباط بودند و به با سو استفاده از شرایط اقتصادی و اجتماعی برای موج سواری در کشور بودند، دستگیر شدند، گفت: این عناصر به دنبال تهیه سلاح و مواد منفجره برای ایجاد اختلال در امنیت استان بودند که در این راستا ۵۰ نفر نیز شناسایی و توجیه شدند.

دیالمه یکی دیگر از مهمترین اقدامات این اداره کل را مقابله با مفاسد اقتصادی و اخلالگران بازار ارز و شرکت هرمی دانست و اظهار داشت: ارزش ریالی پرونده‌های کلان اقتصادی در استان در یک سال گذشته، ۶ هزار میلیارد تومان، ۴۵۳ میلیون دلار همچنین تضییع بیت‌المال۴۳ میلیون یورو  بود که به همت سربازان گمنام امام زمان (عج) در حوزه‌های مختلف ورود و تشکیل پرونده دادند.

وی با بیان این‌که سال گذشته از زمین‌خواری ۷۰۰ هکتار به ارزش ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان جلوگیری و به بیت‌المال بازگشت داده‌اند، گفت: جلوگیری ۲۰۹ میلیارد تومان فرار مالیاتی توسط دانه درشت‌ها در استان آذربایجان‌شرقی نیز از جمله اقداماتی بوده که برای نخستین بار اعلام می شود.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌شرقی افزود: سربازان گمنام امام زمان(عج) باند قاچاق سازمان‌یافته زیورآلات نقره چینی به داخل کشور را کشف کردند، گفت: قاچاقچیان محموله‌های نقره را از چین به مقصد عراق و سپس با جاسازی در اتوبوس به تهران منتقل می‌کردند تا به صورت شبکه سراسری در سطح کشور توزیع شود که براساس اعتراف متهمان، این باند از سال ۹۲ تاکنون حدود ۲۳ تن زیورآلات نقره به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان (قیمت کارخانه‌ای) قاچاق کرده‌اند.

دیالمه ضربه به  یکی از بزرگترین شبکه‌های دلالی و اخلالگر محصولات پتروشیمی و متلاشی شدن قاچاق پوست حیوانات را از دیگر اقدامات اداره کل اطلاعات آذربایجان شرقی برشمرد و گفت: سال گذشته ۵ شبکه و باند بزرگ مواد مخدر در آذربایجان‌شرقی نیز منهدم شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها