رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۲ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 4 June
پدیده شوم احتکار؛

25 تن شکر در تبریز کشف شد

صریر: مدیر کل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی از توزیع و فروش شکر خارج از شبکه خبر داد و گفت: ۲۵ تن شکر در تبریز کشف و متهم گرانفروشی به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

به گزارش صریر از تبریز، سید احد یوزباشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت : در اجرای طرح تشدید کنترل بازار و مبارزه با گرانفروشی در ایام ماه مبارک رمضان، برابر گزارش های رسیده طبق هماهنگی های لازم در یک گشت مشترک، ۲۵ تن شکر در یکی از انبارهای شهر تبریز کشف شد.
وی افزود: این مقدار شکر که توسط گشت تعزیرات حکومتی با کار تحقیقاتی و رصد و پایش موضوع، کشف شد توسط فروشنده از طریق واسطه خریداری شده و به قیمت خیلی بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رسید.
یوزباشی گفت: با توجه به اینکه کالای عرضه شده دارای نرخ مصوب بوده، صاحب کالا مرتکب تخلف گرانفروشی شده است و برابر مقررات تعزیراتی متهم محکوم به پرداخت ۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق و ملزم به عرضه کالای مکشوفه تحت نظارت سازمان صمت اذربایجان شرقی شد.
مدیر کل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون یک هزار و ۳۰۴ پرونده در خصوص کالا و خدمات وارد تعزیرات حکومتی استان و یک هزار پرونده نیز مختومه شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها