رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 11 November

صریر: حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با حضوردر مسجد تاریخی “استاد و شاگرد” تبریز از نزدیک با فعالیت های کانون فرهنگی هنری آیت الله مولانا این شهر آشنا شد.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی آل‌هاشم»، در محفل انس با قرآن مسجد استاد و شاگرد تبریز که با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه اعضای کانون فرهنگی هنری آیت الله مولانا(ره) همراه بود، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم صادر شده است، اظهار داشت: مخاطب اصلی این بیانیه جوانان کشور هستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که مهمترین سرمایه کشور ظرفیت نیروی انسانی است، ابراز کرد: نگاه به آینده از دیگر ویژگی های این بیانیه است چشم اندازی که رسیدن به مسیر قله ها را در این بیانیه یادآوری می کند تا امیدزدایی رسانه های غربی کرده و کنشگران سیاسی معاند را خنثی کند.

امام جمعه تبریز، تاکید کرد: مقام معظم رهبری در این بیانیه قله و مقصد مردم ما را ترسیم کرده و امید می دهد که مسیر طی نشده را باید طی کرد تا به قله رسید. مخاطب قرار دادن جوانان در این بیانیه بسبار مهم است؛ از ای رو مسؤولان باید به جوانان اهمیت دهند.

وی، با اشاره به اینکه مخاطب این بیانیه تمامی مردم ایران و جهان است، افزود: حتی دشمنان ما هم مخاطب این بیانیه هستند؛ چرا که به آنان هشدار می دهد که با چه ملتی طرف هستید؛ اما مخاطب اصلی جوانان و آینده سازان انقلاب است، جوانان می توانند موتور محرکه انقلاب باشند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، تصریح کرد: تاکید بر مبانی و شعارهای انقلاب اسلامی از دیگر ویژگی های بیانیه بوده و ویژگی پایانی بیانیه توجه به دفاع مقتدرانه است، ما شروع کننده جنگ نبودیم اما اگر شروع بشود دفاع مقتدرانه خواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توجه به واجبات و ترک محرمات و همچنین نگاه توام به اخلاق و معنویت در سبک زندگی اظهار داشت: ارتقا و پیشرفت تحصیلی جوانان به همراه ورزش و تهذیب مهم‌ترین توصیه رهبر انقلاب به جوانان کشور است.

بنابر این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم؛ نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با حضور در مسجد تاریخی “استاد و شاگرد” تبریز از نزدیک با فعالیت های کانون فرهنگی هنری آیت الله مولانا این شهر آشنا شد و دیدار صمیمی با جوانان مسجدی و عضو کانون داشت.

گفتنی است، این مراسم که با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید از سوی قاری برجسته و نمونه کشوری؛ محمدجواد بهی همراه بود، با برپایی سفره احسان افطاری ساده و اقامه نماز مغرب و عشاء پایان یافت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها