رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۲۴ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Wednesday 15 July

صریر: معاون وزیر نفت در امور گاز به توسعه گازرسانی در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد مردم استان آذربایجان شرقی از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

به گزارش خبرنگار صریر در اهر، «حسن منتظر تربتی» امروز(دهم مرداد) در مراسم افتتاح پروژه‌های گازی که همزمان با سفر رییس جمهوری به استان آذربایجان‌شرقی و در شهرستان اهر، اظهار داشت: صنعت گاز انقلابی‌ترین صنعت است؛ چراکه در حال حاضر حدود ۳۰ هزار روستا از نعمت گاز بهره‌مند هستند و کمتر خانه‌ای است که دارای گاز نباشد و این به لطف انقلاب اسلامی و تلاش همه دست اندرکاران این صنعت است.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: قبل از انقلاب بحث عدالت اجتماعی در کشور مغفول واقع شد، ولی انقلاب که اساس آن مبتنی بر قرآن و احکام اسلام بود، توانست این مهم را در سطح کشور جاری کند و در این میان، شرکت ملی گاز ایران یکی از شرکت‌هایی بود که توانست این عدالت اجتماعی را در حوزه توسعه گازرسانی برقرار کند و ما خدا را شاکریم که این افتخار نصیب ما شد.

تربتی با بیان اینکه یکی از مصادیق بارز توسعه عدالت اجتماعی در کشور، گاز است، گفت: صنعت گاز شناسنامه انقلاب است و وظیفه ما خدمت رسانی با کیفیت تر و مطلوب تر به مردم عزیزمان است.

معاون وزیر نفت در امور گاز در ادامه سخنان خود به توسعه گازرسانی در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد مردم استان آذربایجان شرقی از نعمت گاز بهره‌مند هستند و می‌توان گفت گه این استان یک استان سبز است.

وی ادامه داد: علاوه بر پروژه هایی که امروز افتتاح یا کلنگ زنی می شود، ۲۰۰ پروژه گازرسانی روستایی در استان در حال اجرا داریم که امیدواریم تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری برسد.

تربتی در ادامه در خصوص گازرسانی به صنایع گفت ما در این چند سال با گازرسانی در سطح کشور توانستیم از مصرف سوخت های فسیلی جلوگیری کنیم؛ بدین معنی که دود را تبدیل به پول کردیم که این کار علاوه بر کاهش آلودگی، اشتغالزایی را برای مردم به همراه داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در پایان با بیان اینکه گاز این نعمت خدادادی با زحمات و تلاش کارکنان صنعت گاز از اعماق زمین استخراج و به دست ما می‌رسد، افزود: وظیفه اصلی ما باید این باشد که از این نعمت خدادادی استفاده بهینه کرده و در مصرف آن، رعایت نکات ایمنی و صرفه جویی را انجام دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها