رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 11 November

صریر: معاون وزیر نفت در امور گاز به توسعه گازرسانی در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد مردم استان آذربایجان شرقی از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

به گزارش خبرنگار صریر در اهر، «حسن منتظر تربتی» امروز(دهم مرداد) در مراسم افتتاح پروژه‌های گازی که همزمان با سفر رییس جمهوری به استان آذربایجان‌شرقی و در شهرستان اهر، اظهار داشت: صنعت گاز انقلابی‌ترین صنعت است؛ چراکه در حال حاضر حدود ۳۰ هزار روستا از نعمت گاز بهره‌مند هستند و کمتر خانه‌ای است که دارای گاز نباشد و این به لطف انقلاب اسلامی و تلاش همه دست اندرکاران این صنعت است.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: قبل از انقلاب بحث عدالت اجتماعی در کشور مغفول واقع شد، ولی انقلاب که اساس آن مبتنی بر قرآن و احکام اسلام بود، توانست این مهم را در سطح کشور جاری کند و در این میان، شرکت ملی گاز ایران یکی از شرکت‌هایی بود که توانست این عدالت اجتماعی را در حوزه توسعه گازرسانی برقرار کند و ما خدا را شاکریم که این افتخار نصیب ما شد.

تربتی با بیان اینکه یکی از مصادیق بارز توسعه عدالت اجتماعی در کشور، گاز است، گفت: صنعت گاز شناسنامه انقلاب است و وظیفه ما خدمت رسانی با کیفیت تر و مطلوب تر به مردم عزیزمان است.

معاون وزیر نفت در امور گاز در ادامه سخنان خود به توسعه گازرسانی در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد مردم استان آذربایجان شرقی از نعمت گاز بهره‌مند هستند و می‌توان گفت گه این استان یک استان سبز است.

وی ادامه داد: علاوه بر پروژه هایی که امروز افتتاح یا کلنگ زنی می شود، ۲۰۰ پروژه گازرسانی روستایی در استان در حال اجرا داریم که امیدواریم تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری برسد.

تربتی در ادامه در خصوص گازرسانی به صنایع گفت ما در این چند سال با گازرسانی در سطح کشور توانستیم از مصرف سوخت های فسیلی جلوگیری کنیم؛ بدین معنی که دود را تبدیل به پول کردیم که این کار علاوه بر کاهش آلودگی، اشتغالزایی را برای مردم به همراه داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در پایان با بیان اینکه گاز این نعمت خدادادی با زحمات و تلاش کارکنان صنعت گاز از اعماق زمین استخراج و به دست ما می‌رسد، افزود: وظیفه اصلی ما باید این باشد که از این نعمت خدادادی استفاده بهینه کرده و در مصرف آن، رعایت نکات ایمنی و صرفه جویی را انجام دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها