رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۲۴ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Wednesday 15 July

صریر: پزشکیان تأکید کرد: مقصر دانستن دولت ناجوانمردانه است، به یقین در چنین شرایطی اصلاح ساختار مدیریتی راهگشا خواهد بود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «مسعود پزشکیان» (۱۰ مرداد) در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی که با حضور رییس جمهور در تبریز برگزار شد، اظهار داشت: نامه امام علی(ع) خطاب به مالک اشتر به مثابه منشور حکومت اسلامی است و اگر بتوانیم الگویی که امام برای استانداری معرفی کرده، پیاده کیم،  توان و شکوفایی بالا خواهد رفت.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی خواستار تفویض اختیارات وزرای دولت به استانداران شد و خاطرنشان کرد: اگر چنین اتفاقی بیفتد؛ کارها با جهش بالا پیش رفته و مدیران برای امضا جلوی وزارتخانه‌ها نمی‌مانند. 

وی ادامه داد: اگر دولت اختیارات را واگذار کند، قطعا خواهیم توانست در این وضعیت و شرایط، کشور را از بحران خارج کنیم. 

نماینده مردم تبریز،‌اسکو و آذرشهر در مجلس ادامه داد: باید دولت در مورد تحریم‌ها به خوبی حرف بزند و مقصر دانستن دولت ناجوانمردانه است، به یقین در چنین شرایطی اصلاح ساختار مدیریتی راهگشاست. 

وی افزود: انتقاد در شرایط تحریم و فشارهای همه جانبه ظالمانه و غیرمنصفانه است، در حقیقت مقصر دانستن دولت در این شرایط ناجوانمردانه است. اینکه صدها پروژه را همزمان شروع کنیم، امکان‌پذیر نیست بلکه تمرکز روی دو یا سه و اتمام آن اثرگذارتر است. 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها