رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۲۴ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Wednesday 15 July

صریر: ۳ طرح آموزشی، خدماتی و رفاهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی امروز با دستور وزیر علوم به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «احد بهشتی اصل» (نهم شهریور) در حاشیه بهره‌برداری از طرح های مختلف این مرکز آموزش عالی؛ در جمع خبرنگاران تبریز اظهار داشت: ۳ طرح آموزشی، خدماتی و رفاهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی امروز با دستور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی افزود: امروز همزمان گرامیداشت هفته دولت ۳ طرح آموزشی، خدماتی و رفاهی این دانشگاه در شهرهای تبریز، مراغه و سراب همزمان با ۳۴ طرح ملی در ۱۷ استان، با دستور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

وی افزود: این طرح ها شامل سالن بزرگ همایش های دانشگاه فنی و حرفه ای استان، کارگاه، آزمایشگاه و گلخانه آموزشکده فنی و کشاورزی مراغه و سوله آموزشی سراب است.

بهشتی اصل: سالن همایش های امید این دانشگاه به همراه سالن های جانبی دارای ۵۵۰ نفر گنجایش بوده و با اعتبار حدود ۶۵ میلیارد ریال، کارگاه، آزمایشگاه و گلخانه آموزشی و طرح های محوطه سازی آموزشکده فنی و کشاورزی مراغه و سوله آموزشی آموزشکده فنی و حرفه ای سراب نیز در مجموع با بیش از ۱۰ میلیارد ریال احداث شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها