رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 11 November
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی:

کارخانه تولید زینک مطبوعاتی در تبریز احداث می‌شود

صریر: امین‌زاده با اشاره به مشکلات مطبوعات در حوزه تامین کاغذ و فرآیند چاپ گفت: با همکاری اتحادیه چاپخانه داران فاز مطالعاتی و ایجاد کارخانه تولید زینک در تبریز تاپایان سال نهایی می شود.

به گزارش صریر از تبریز، «حبیب امین زاده» امروز در نشست صمیمی و مشترک با اعضای هیأت مدیره تشکل‌های صنفی مطبوعات استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به نقش آگاهی سازی جامعه از طریق رسانه ها گفت : امروز بیش از همیشه نیازمند همراهی رسانه ها برای آگاهی دهی به جامعه هستیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در همین راستا آماده ایم کارگروه رسانه و تولیدملی با رویکرد تعامل صنعت و رسانه را در قالب اتاق فکر رسانه ای ایجاد کنیم.

وی از آمادگی برای اجرای تورهای رسانه های با همکاری تشکل‌های خبری برگزاری نشست‌های خبری ماهانه و ایجاد بستر لازم برای ارتباط مستقیم خبرنگاران با حوزه ریاست سازمان خبر داد.

امین زاده در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح اولویت‌های کاری در سازمان صمت استان پرداخت و گفت: معدن به عنوان الویت اول در دستور کار مدیران سازمان صمت و مجموعه مدیران استانی قرار دارد.

وی با اشاره به مشکلات مطبوعات در حوزه تامین کاغذ و فرآیند چاپ گفت: با همکاری اتحادیه چاپخانه داران فاز مطالعاتی و ایجاد کارخانه تولید زینک در تبریز تاپایان سال نهایی می شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان فرآوری معدنی و ایجاد صنایع پایین دستی در این حوزه و ایجاد قطب سوم تولید خودرو را جز برنامه های پیش روی سازمان اعلام کرد.

همچنین در ادامه این نشست صمیمی اعضای هیأت مدیره تشکل‌های صنفی مطبوعات و رسانه ای استان به طرح مواردی از جمله انتشار گزارش‌های مدون و زمانبندی شده از سوی سازمان، پاسخگو بودن ارکان مختلف سازمان در سریع‌ترین زمان ممکن و حضور مدیران سازمان در دفاتر خبری رسانه های مختلف استان تأکید کردند.

رفع کمبود کاغذ مطبوعات با استفاده از ظرفیت‌های استانی، نگاه ویژه به نقش رسانه ها در برندسازی، ارزیابی و تصمیم سازی، تأمین کاغذ و زینک مطبوعات استان، بهره‌مندی از ظرفیت منطقه آزاد ارس برای واردات کاغذ، نگاه ویژه به بخش معدن استان و اجرای کارگاه های آموزشی برای خبرنگاران اقتصادی از دیگر مطالبات تشکل های صنفی مطبوعات استان بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها