رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۲۴ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Wednesday 15 July
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی:

کارخانه تولید زینک مطبوعاتی در تبریز احداث می‌شود

صریر: امین‌زاده با اشاره به مشکلات مطبوعات در حوزه تامین کاغذ و فرآیند چاپ گفت: با همکاری اتحادیه چاپخانه داران فاز مطالعاتی و ایجاد کارخانه تولید زینک در تبریز تاپایان سال نهایی می شود.

به گزارش صریر از تبریز، «حبیب امین زاده» امروز در نشست صمیمی و مشترک با اعضای هیأت مدیره تشکل‌های صنفی مطبوعات استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به نقش آگاهی سازی جامعه از طریق رسانه ها گفت : امروز بیش از همیشه نیازمند همراهی رسانه ها برای آگاهی دهی به جامعه هستیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در همین راستا آماده ایم کارگروه رسانه و تولیدملی با رویکرد تعامل صنعت و رسانه را در قالب اتاق فکر رسانه ای ایجاد کنیم.

وی از آمادگی برای اجرای تورهای رسانه های با همکاری تشکل‌های خبری برگزاری نشست‌های خبری ماهانه و ایجاد بستر لازم برای ارتباط مستقیم خبرنگاران با حوزه ریاست سازمان خبر داد.

امین زاده در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح اولویت‌های کاری در سازمان صمت استان پرداخت و گفت: معدن به عنوان الویت اول در دستور کار مدیران سازمان صمت و مجموعه مدیران استانی قرار دارد.

وی با اشاره به مشکلات مطبوعات در حوزه تامین کاغذ و فرآیند چاپ گفت: با همکاری اتحادیه چاپخانه داران فاز مطالعاتی و ایجاد کارخانه تولید زینک در تبریز تاپایان سال نهایی می شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان فرآوری معدنی و ایجاد صنایع پایین دستی در این حوزه و ایجاد قطب سوم تولید خودرو را جز برنامه های پیش روی سازمان اعلام کرد.

همچنین در ادامه این نشست صمیمی اعضای هیأت مدیره تشکل‌های صنفی مطبوعات و رسانه ای استان به طرح مواردی از جمله انتشار گزارش‌های مدون و زمانبندی شده از سوی سازمان، پاسخگو بودن ارکان مختلف سازمان در سریع‌ترین زمان ممکن و حضور مدیران سازمان در دفاتر خبری رسانه های مختلف استان تأکید کردند.

رفع کمبود کاغذ مطبوعات با استفاده از ظرفیت‌های استانی، نگاه ویژه به نقش رسانه ها در برندسازی، ارزیابی و تصمیم سازی، تأمین کاغذ و زینک مطبوعات استان، بهره‌مندی از ظرفیت منطقه آزاد ارس برای واردات کاغذ، نگاه ویژه به بخش معدن استان و اجرای کارگاه های آموزشی برای خبرنگاران اقتصادی از دیگر مطالبات تشکل های صنفی مطبوعات استان بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها