رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
  • الجمعة ۲۶ جماد ثاني ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 21 February

صریر: ​مدیرکل امور استان‌ها و حقوقی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: ۱۴ هزار کتابخانه در کانون های مساجد کشور فعال است که نظام‌نامه جامع و هدفمندی نیز برای این عرصه در حال تدوین است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «حسین براتی»، امروز در نخستین جلسه شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی که در بیت امام جمعه تبریز برگزار شد، اظهار داشت: تمامی برنامه‌ها و فعالیت های کانون های فرهنگی هنری با اشراف و نظارت امام جماعت همان مسجد صورت می گیرد.

مدیرکل امور استان‌ها و حقوقی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان این‌که مطابق اساسنامه شورای هماهنگی کانون های مساجد کشور؛ امام جماعت، فرمانده پایگاه مقاومت و رئیس هیأت امنای مسجد جزو عضو هیأت امنای کانون نیز شناخته می شوند، افزود: هدف اصلی ستاد هماهنگی ایجاد همگرایی و انسجام در فعالیت ها و پرهیز از موازی‌کاری است.

وی با بیان این‌که بیش از نیمی از کانون های فرهنگی هنری کشور در روستاها فعال است و اغلب در نقاط دورافتاده و محروم از امکانات فرهنگی راه اندازی شده اند، گفت: آذربایجان شرقی در حوزه کتابخانه های مسجدی، جزو استان های برتر به لحاظ کمی و کیفی است.

براتی با بیان این‌که ۱۴ هزار کتابخانه در کانون های مساجد کشور فعال است که نظام‌نامه جامع و هدفمندی نیز برای این عرصه در حال تدوین است، خاطرنشان کرد: سند تحول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری کشور به همت اساتید برجسته حوزوی و دانشگاهی تدوین شده که چشم انداز خوبی برای کانون های مساجد محسوب می شود.

مدیرکل امور استان‌ها و حقوقی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: یکی از رویکردهای جدید ستاد کشوری؛ اجرای رویداد ملی پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران(فهما) است که امیدواریم استان آذربایجان‌شرقی در این عرصه نیز بدرخشد و از هویت کانون های مساجد خود دفاع کند.

وی با بیان این‌که همزمان با سالروز میلاد حضرت زهرا(س) شاهد انتخاب و تجلیل از کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزیده در بخش های مختلف خواهیم بود، گفت: کانون های برگزیده در هر بخش مورد حمایت ویژه قرار خواهند گرفت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

کابوس قادسیه برای آمریکایی ها

به گزارش صریر، بیش از یک هفته از حمله ی موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکایی ها در عراق می گذرد.این پایگاه در منطقه هیت استان الانبار عراق قرار دارد و در زمان صدام به نام "قادسیه" معروف بود.اما معروفیت اصلی این پایگاه به بعد از ضربات موشکی ایران مربوط می شود که طی عملیاتی به نام  "شهید سلیمانی" انجام شد. از همان ساعات اولیه ی موشک باران عین الاسد، اخبارمربوط به تلفات آمریکایی ها به شدت سانسور شد.چون خط قرمز آمریکایی ها در جنگ ها،همواره تلفات نیروی انسانی می باشد و سعی میکنند تا به هر نحو ممکن،آمارتلفات را محرمانه نگه دارند.هرچند ساعاتی بعد از اعلام خبر رسمی حمله، آمار 80 نفر تلفات انسانی گزارش شد، اما در ادامه مستندات این خبر ارائه نشد تا میزان خسارات وارده به آمریکایی ها،در پشت پرده بماند. بی بی سی یکی از رسانه هایی بود که سعی کرد با تهیه ی گزارش از بعضی سربازان زنده مانده از حملات سهمگین،اینطور القاء کند که آمریکایی ها تلفات جدی در این حمله نداشته اند.نفیسه روشن خبرنگار بی بی سی در این گزارش با فردی به نام سرهنگ دوم تیموتی گارلند به عنوان فرمانده پایگاه مصاحبه می کند، در حالی که این فرد هیچ اطلاع دقیقی در مورد چرایی غافلگیر شدن پایگاه ندارد و معلوم می شود که گارلند، احتمالا یکی از نظامیان حاضر در این پایگاه بوده است. جالب تر اینکه خبرگزاری یورونیوز نیز دو روز قبل،سرهنگ آنتوان چیس را فرمانده پایگاه عین الاسد معرفی می کند تا نشان دهد همانطور که پایگاه عین الاسد از ضربات موشکی غافلگیر شده است، جبهه ی رسانه ایطرفدار آمریکا نیز،همچنان مستاصل عمل می کند. آمریکایی ها در واقع با انتشار عکس هایی از ویرانه های سازه های عین الاسد در کنار سربازان حاضر،سعی می کنند تا این طور القائ کنند که تلفان انسانی نداشته و فقط تجهیزات و ساختمان هایشان آسیب دیده است. با گذشت حدود یک هفته ای از حمله به عین الاسد، اخبار تلفات این پایگاه همچنان درصدر رسانه ها قرار دارد.دو روز پیش، شبکه عراقی و ماهواره ای آفاق، سندی از میزان تلفات آمریکاییها بر اثر حملات موشکی ایران در پایگاه عین الاسد را منتشر کرده و اعلام کرد این سند پس از بررسی، توسط تیم ویژه تحقیقاتی وزارت دفاع آمریکا تدوین شده است. این سند بطور گسترده در رسانه های ترکیه نیز منتشر شده و ترک ها اعلام کرده اند آمریکایی ها خسارات فراوانی در عین الاسد دیده اند که قابل کتمان است.  بر اساس این سند، موارد زیر گزارش شده است: - تعداد تلفات انسانی: ۲۸۵ (۱۳۹ متوفی، ۱۴۶ مصدوم) - خسارت شدید به ۱۵ فروند بالگرد از جمله ۱ فروند هواپیمای بلک هاوک، ۲ فروند هواپیمای باری و ۳ فروند هواپیمای بدون سرنشین MQ-1 Predator - خسارت شدید به مرکز فرماندهی پایگاه، 3 آشیانه، ۳ پادگان و ۱۰ چادر نظامی - خسارت نسبی برج کنترل ترافیک هوایی و باند فرودگاه. ارزیابی های اولیه حاکی از آن است که خسارت های ذکر شده حداقل ۳ هفته باعث اختلال در ...

آخرین خبرها