رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
  • الجمعة ۲۶ جماد ثاني ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 21 February

صریر: مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز با بیان اینکه حدود ۲۰ فرد رسوبی در تبریز وجود دارد که تحت کنترل هستند تا مبادا آسیبی به جامعه وارد شود، گفت: ۱۲۱۱ متکدی در شهر بدون گدا دستگیر شدند.

به گزارش صریر از تبریز، محمدصادق نائبی در گفت و گویی به مشاهده برخی از تکدی‌گران در شهر بدون گدای تبریز اظهار کرد: جلوگیری از تکدی‌گری جزو اهداف اولیه این تشکیلات است به‌طوریکه در سال گذشته، ۲۰۰ اتباع بیگانه با همکاری نیروی انتظامی جمع‌آوری شد که اغلب آنها پاکستانی بوده و به زبان فارسی صحبت می‌کردند.

اگر زودتر وارد عمل نمی‌شدیم، شهر پر از گداهای اتباع خارجی بود

به گفته مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز اگر این موسسه زودتر وارد عمل نمی‌شد الان همه شهر پُر از اتباع بیگانه بود.

وی افزود: اتباع خارجی خانه‌ای در سیلاب قوشخانه اجاره کرده بودند و خود را اهل مشهد معرفی کرده و در مراسم اهالی آن منطقه هم شرکت می‌کردند به‌طوریکه وقتی آن خانه را پیدا کردیم با بوی نامطبوع و بهداشت ضعیف و وضعیت نامطلوب روبرو شدیم.

مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تصریح کرد: اگر زودتر وارد عمل نشده بودیم، احتمال اینکه وصلت‌هایی در تبریز انجام می‌گرفت وجود داشت که این اقدام نیز منجر می‌شد تا آنها به هیچ‌وجه این شهر را ترک نکنند.

محمدصادق نائبی با اشاره به اینکه الان تعداد کمی از تکدی‌گران در تبریز به چشم می‌خورد، یادآور شد: تجهیزاتی از قبیل یک خودروی ون و سه خودروی نامحسوس همراه با ۶ نیروی فعال نیروی انتظامی در این راستا به ما کمک می‌کند.

وی توضیح داد: در صورت مشاهده تکدی‌گری می‌توان با  شماره‌های تعیین شده (۳۲۳۳۰۸۰۸ ، ۳۲۳۴۳۴۳۴ ، ۰۹۱۴۲۰۸۸۴۸۴) تماس گرفته و به ما اطلاع دهید تا بلافاصله آنها را ساماندهی کنیم به‌طوریکه اغلب آنها یا از طریق افرادی اجیر شده‌اند و یا از شهرستان‌های دیگر به تبریز برای گدایی آمدند که بعد از تشکیل پرونده، بلیط برگشت آنها به شهرشان تهیه می‌شود همچنین افرادی که از خود تبریز هستند نیز در صورت تائید نیازمندی، تحت پوشش قرار می‌گیرند و افراد معتاد نیز به مرکز نگهداری ماده ۱۶ انتقال می‌یابند.

نائبی افزود: در صورت تماس، همه ماموران ما در عرض نیم ساعت به محل اعلام شده مراجعه می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه گدایی یک پدیده اجتماعی است و نمی‌توان به کل ریشه‌کن کرد، ادامه داد: ما به‌دنبال حل مشکل به‌صورت منطقی و علمی هستیم، چراکه معتقدیم با بگیر و ببند هیچ مشکلی حل نمی‌شود.

دستگیری ۱۲۱۱ تکدی‌ در شهر بدون گدا/ برخی تکدی‌گران رو به دستفروشی آورده‌اند

مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز در تشریح آمار ساماندهی تکدی‌گران در سال‌های ۹۶ و ۹۷، اعلام کرد: در سال ۹۶ تعداد یک‌هزار و ۸۱۴ مورد و در سال ۹۷ تعداد یک‌هزار و ۲۱۱ مورد تکدی‌گر جمع‌آوری شد به‌طوریکه در حال حاضر عده‌ای از تکدی‌گران رو به دستفروشی آورده‌اند و از آمار تکدی‌گران خارج شده‌ است.

وجود ۲۰ فرد رسوبی در تبریز

وی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر ۲۰ فرد رسوبی در تبریز وجود دارد که البته از هر لحاظ تحت کنترل هستند تا آسیبی به جامعه وارد نکنند زیرا افراد رسوبی به افرادی تعلق می‌گیرد که اعتیاد، بیماری ویروسی، بی‌‌خانمان، بدون خانواده هستند.

نائبی افزود: این میزان افراد رسوبی برای کلان‌شهر تبریز عدد قابل توجهی نیست ولی حتی یک مورد نیز در شأن تبریز نمی‌باشد، از این‌رو باید با اقدامات پیشگیرانه ریشه‌ای جلوی چنین آسیب‌های اجتماعی را گرفت.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

کابوس قادسیه برای آمریکایی ها

به گزارش صریر، بیش از یک هفته از حمله ی موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکایی ها در عراق می گذرد.این پایگاه در منطقه هیت استان الانبار عراق قرار دارد و در زمان صدام به نام "قادسیه" معروف بود.اما معروفیت اصلی این پایگاه به بعد از ضربات موشکی ایران مربوط می شود که طی عملیاتی به نام  "شهید سلیمانی" انجام شد. از همان ساعات اولیه ی موشک باران عین الاسد، اخبارمربوط به تلفات آمریکایی ها به شدت سانسور شد.چون خط قرمز آمریکایی ها در جنگ ها،همواره تلفات نیروی انسانی می باشد و سعی میکنند تا به هر نحو ممکن،آمارتلفات را محرمانه نگه دارند.هرچند ساعاتی بعد از اعلام خبر رسمی حمله، آمار 80 نفر تلفات انسانی گزارش شد، اما در ادامه مستندات این خبر ارائه نشد تا میزان خسارات وارده به آمریکایی ها،در پشت پرده بماند. بی بی سی یکی از رسانه هایی بود که سعی کرد با تهیه ی گزارش از بعضی سربازان زنده مانده از حملات سهمگین،اینطور القاء کند که آمریکایی ها تلفات جدی در این حمله نداشته اند.نفیسه روشن خبرنگار بی بی سی در این گزارش با فردی به نام سرهنگ دوم تیموتی گارلند به عنوان فرمانده پایگاه مصاحبه می کند، در حالی که این فرد هیچ اطلاع دقیقی در مورد چرایی غافلگیر شدن پایگاه ندارد و معلوم می شود که گارلند، احتمالا یکی از نظامیان حاضر در این پایگاه بوده است. جالب تر اینکه خبرگزاری یورونیوز نیز دو روز قبل،سرهنگ آنتوان چیس را فرمانده پایگاه عین الاسد معرفی می کند تا نشان دهد همانطور که پایگاه عین الاسد از ضربات موشکی غافلگیر شده است، جبهه ی رسانه ایطرفدار آمریکا نیز،همچنان مستاصل عمل می کند. آمریکایی ها در واقع با انتشار عکس هایی از ویرانه های سازه های عین الاسد در کنار سربازان حاضر،سعی می کنند تا این طور القائ کنند که تلفان انسانی نداشته و فقط تجهیزات و ساختمان هایشان آسیب دیده است. با گذشت حدود یک هفته ای از حمله به عین الاسد، اخبار تلفات این پایگاه همچنان درصدر رسانه ها قرار دارد.دو روز پیش، شبکه عراقی و ماهواره ای آفاق، سندی از میزان تلفات آمریکاییها بر اثر حملات موشکی ایران در پایگاه عین الاسد را منتشر کرده و اعلام کرد این سند پس از بررسی، توسط تیم ویژه تحقیقاتی وزارت دفاع آمریکا تدوین شده است. این سند بطور گسترده در رسانه های ترکیه نیز منتشر شده و ترک ها اعلام کرده اند آمریکایی ها خسارات فراوانی در عین الاسد دیده اند که قابل کتمان است.  بر اساس این سند، موارد زیر گزارش شده است: - تعداد تلفات انسانی: ۲۸۵ (۱۳۹ متوفی، ۱۴۶ مصدوم) - خسارت شدید به ۱۵ فروند بالگرد از جمله ۱ فروند هواپیمای بلک هاوک، ۲ فروند هواپیمای باری و ۳ فروند هواپیمای بدون سرنشین MQ-1 Predator - خسارت شدید به مرکز فرماندهی پایگاه، 3 آشیانه، ۳ پادگان و ۱۰ چادر نظامی - خسارت نسبی برج کنترل ترافیک هوایی و باند فرودگاه. ارزیابی های اولیه حاکی از آن است که خسارت های ذکر شده حداقل ۳ هفته باعث اختلال در ...

آخرین خبرها