رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۵ شعبان ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 9 April

صریر: لایحه ۳۵۸۰ میلیاردتومانی بودجه سال ۹۹شهرداری تبریز در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای شهرتبریز، تقدیم شورا شد.

به گزارش صریر از تبریز، ایرج شهین باهر شهردار تبریز امروز در جلسه شورای شهر تبریز اظهار داشت: با لطف خداوند و تلاش همکاران شهرداری‌ تبریز بودجه سال ۹۹ نوشته شده و در این زمینه روند اقتصادی ۱۰ سال گذشته را بررسی و بودجه ۹۹ را تهیه کرده‌ایم.

شهردار تبریز با بیان اینکه برنامه‌‌های راهبردی شورا و اسناد بالادستی مبنای بودجه است، گفت: در تنطیم بودجه سال ۹۹ سعی شده جوابگوی نیازهای شهروندان باشیم.

وی گفت: طی ۷ سال گذشته به اندازه بودجه ۹۸ تحقق بودجه نداشتیم که از همکاری اعضای شورای شهر در این زمینه تشکر می‌کنیم.

شهین‌باهر اضافه کرد: حذف پروژه‌های غیرضروری، مدیریت کاهش هزینه‌های جاری، توجه به خطوط یک و دو قطار شهری،  اختصاص بودجه ویژه برای مترو، توجه به مدیریت محله‌ محوری و خدمات محله‌ای، کاهش سهم درآمد از کد تغییر کاربری که سال های گذشته قسمت قابل توجهی از درآمدهای شهرداری که از این جهت تامین می‌شد و ۹۰ درصد آن از جهت تغییر کاربری فضای سبز مورد استفاده قرار می‌گرفت از جمله موارد مورد توجه در بودجه بشمار می‌رود.

شهردار تبریز ادامه داد: از نظارت شهروندان در بودجه‌بندی استفاده شده و تلاش شده سهم فضای سبز در بودجه افزایش یافته و هدف از آن گسترش فضای سبز شهر است.

شهین‌باهر با اشاره به اینکه برنامه بودجه یک‌ ساله بخشی از برنامه پنج ساله و منطبق برآن است، تاکید کرد: سعی شده بدون مطالعه پروژه‌ای شروع نشود.

وی گفت:  سعی کرده‌ایم اتفاقات دو سال گذشته را مقایسه و برای سال ۹۹ برنامه‌ریزی کنیم.

شهردار تبریز در گزارش خود اظهار داشت: در سال ۹۷ درآمد مناطق و مرکز در ۹ ماهه نخست سال ۱۰۷۲ میلیارد تومان و سازمان‌های وابسته ۴۵۹ میلیارد بود که در جمع ۱۵۳۱ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ نیز درآمد مناطق و مرکز ۱۲۴۱ میلیارد تومان و سازمان‌های وابسته ۶۶۹ میلیاردتومان بود که در جمع ۱۹۱۰ میلیاردتومان بوده است.

شهین‌باهر گفت: در سال ۹۹  حدود ۳۴درصد افزایش بودجه عمرانی نسبت به سال ۹۹ در نظر گرفته شده است.

وی مبلغ کل تحقق بودجه سال ۹۸ شهرداری تبریز را ۲۱۱۰ میلیاردتومان عنوان کرد  و تصریح کرد: کل بودجه سال ۹۹ شهرداری تبریز ۳۵۸۰ میلیاردتومان پیش‌بینی می‌شود که با ارقام تکراری ۴۷۳۸ میلیارد می‌شود.

شهردار تبریز افزایش هزینه‌های نگهداری زیرساخت‌های شهری، رکود اقتصادی و تورم غیرمتعارف هزینه‌های عمرانی، کاهش کمک‌ دولت به شهرداری‌ها، عدم تناسب درآمدی با هزینه‌های مدیریت شهری، رکود بازار مسکن، ابلاغ افزایش هزینه‌های جاری بیش از پیش‌بینی، عدم توازن وظایف شهرداری با ماموریت‌‌های محوله را از عمده چالش‌های شهرداری تبریز در سال آینده دانست و گفت: سعی‌ خواهیم‌ کرد بهترین عملکرد را در سال ۹۹ داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

کابوس قادسیه برای آمریکایی ها

به گزارش صریر، بیش از یک هفته از حمله ی موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکایی ها در عراق می گذرد.این پایگاه در منطقه هیت استان الانبار عراق قرار دارد و در زمان صدام به نام "قادسیه" معروف بود.اما معروفیت اصلی این پایگاه به بعد از ضربات موشکی ایران مربوط می شود که طی عملیاتی به نام  "شهید سلیمانی" انجام شد. از همان ساعات اولیه ی موشک باران عین الاسد، اخبارمربوط به تلفات آمریکایی ها به شدت سانسور شد.چون خط قرمز آمریکایی ها در جنگ ها،همواره تلفات نیروی انسانی می باشد و سعی میکنند تا به هر نحو ممکن،آمارتلفات را محرمانه نگه دارند.هرچند ساعاتی بعد از اعلام خبر رسمی حمله، آمار 80 نفر تلفات انسانی گزارش شد، اما در ادامه مستندات این خبر ارائه نشد تا میزان خسارات وارده به آمریکایی ها،در پشت پرده بماند. بی بی سی یکی از رسانه هایی بود که سعی کرد با تهیه ی گزارش از بعضی سربازان زنده مانده از حملات سهمگین،اینطور القاء کند که آمریکایی ها تلفات جدی در این حمله نداشته اند.نفیسه روشن خبرنگار بی بی سی در این گزارش با فردی به نام سرهنگ دوم تیموتی گارلند به عنوان فرمانده پایگاه مصاحبه می کند، در حالی که این فرد هیچ اطلاع دقیقی در مورد چرایی غافلگیر شدن پایگاه ندارد و معلوم می شود که گارلند، احتمالا یکی از نظامیان حاضر در این پایگاه بوده است. جالب تر اینکه خبرگزاری یورونیوز نیز دو روز قبل،سرهنگ آنتوان چیس را فرمانده پایگاه عین الاسد معرفی می کند تا نشان دهد همانطور که پایگاه عین الاسد از ضربات موشکی غافلگیر شده است، جبهه ی رسانه ایطرفدار آمریکا نیز،همچنان مستاصل عمل می کند. آمریکایی ها در واقع با انتشار عکس هایی از ویرانه های سازه های عین الاسد در کنار سربازان حاضر،سعی می کنند تا این طور القائ کنند که تلفان انسانی نداشته و فقط تجهیزات و ساختمان هایشان آسیب دیده است. با گذشت حدود یک هفته ای از حمله به عین الاسد، اخبار تلفات این پایگاه همچنان درصدر رسانه ها قرار دارد.دو روز پیش، شبکه عراقی و ماهواره ای آفاق، سندی از میزان تلفات آمریکاییها بر اثر حملات موشکی ایران در پایگاه عین الاسد را منتشر کرده و اعلام کرد این سند پس از بررسی، توسط تیم ویژه تحقیقاتی وزارت دفاع آمریکا تدوین شده است. این سند بطور گسترده در رسانه های ترکیه نیز منتشر شده و ترک ها اعلام کرده اند آمریکایی ها خسارات فراوانی در عین الاسد دیده اند که قابل کتمان است.  بر اساس این سند، موارد زیر گزارش شده است: - تعداد تلفات انسانی: ۲۸۵ (۱۳۹ متوفی، ۱۴۶ مصدوم) - خسارت شدید به ۱۵ فروند بالگرد از جمله ۱ فروند هواپیمای بلک هاوک، ۲ فروند هواپیمای باری و ۳ فروند هواپیمای بدون سرنشین MQ-1 Predator - خسارت شدید به مرکز فرماندهی پایگاه، 3 آشیانه، ۳ پادگان و ۱۰ چادر نظامی - خسارت نسبی برج کنترل ترافیک هوایی و باند فرودگاه. ارزیابی های اولیه حاکی از آن است که خسارت های ذکر شده حداقل ۳ هفته باعث اختلال در ...

آخرین خبرها