رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
  • الإثنين ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Monday 10 August

صریر: نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز از آمادگی مدیریت شهری برای احیای فضای سبز پایگاه دوم شکاری تبریز خبر داد.

به گزارش صریر از تبریز، سونیا اندیش امروز در جلسه علنی شورای شهر تبریز با تبریک و تسلیت شهادت سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی گفت: از زمان انتشار خبر شهادت این سردار محبوب کشور بغض بزرگی در دل همه مردم کشورمان از هر مسلک و منصبی نشسته است.

او اضافه کرد: سردار قاسم سلیمانی پرورش یافته مکتب امام خمینی (ره) بود، او شکست دهنده داعش و از فرماندهان بزرگ جنگ تحمیلی بشمار می رفت.

نائب رییس شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: شهادت زیبنده این سردار بزرگ بود و این مرد با کنار گذاشتن دنیای مادی به عرش الهی عروج کرد.

او خون سردار سلیمانی را محافظ ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: بنابر بیان مقام معظم رهبری این شهادت پاداش سالها مجاهدت خالصانه سردار سلیمانی است.

اندیش در ادامه در خصوص مشکلات فضای سبز پایگاه دوم شکاری تبریز خطاب به فرمانده این پایگاه گفت: ما در کنار شما هستیم و مجموعه مدیریت شهری تبریز آماده همکاری برای احیای فضای سبز پایگاه دوم شکاری است.

او همچنین ضمن قدردانی از خدمات کارکنان حوزه خدمات گفت: اقدامات صورت گرفته در سطح شهر برای سهولت تردد شهروندان بسیار قابل تقدیر است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها