رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
  • الجمعة ۲۶ جماد ثاني ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 21 February

صریر: صفری گفت: تقویت اعتماد مردمی به نظام، تبیین کارآمدی نظام، تاکید بر مردمی بودن، تقویت روحیه انقلابی مردم، تبیین شاخص های انقلابی گری، افزایش بصیرت دینی، تقویت وحدت و هویت ملی، ترغیب مردم برای حضور در انتخابات از جمله رویکردهای سیاستگذاری برنامه های شبکه سهند در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «مرتضی صفری» در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان و اولین جلسه کارگروه اطلاع رسانی ستاد دهه فجر اظهار داشت: رسانه ها در خط مقدم جنگ قرار گرفته اند، به طوری که حتی عملیات نظامی، ترور و یا هر اتفاق خاصی با این هدف انجام می گیرد که از ظرفیت های رسانه ای استفاده شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی ادامه داد: بررسی ابعاد اتفاقات اخیر نشان می دهد که هدف اصلی آنها هدف قرار دادن افکار عمومی ایران است تا مردم را به آینده ناامید و کلیت جامعه را به نظام و دین بد بین کنند.

وی ادامه داد: این‌که افرادی تحت تاثیر رسانه های اغواگرایانه ناامید شده اند بر اهمیت کار رسانه ها تاکید دارد تا با تحلیل های درستی از موقعیت، روحیه امیدواری را در جامعه تزریق کند.

صفری با اشاره به وجود مشکلات و فشارهای اقتصادی در جامعه خاطرنشان کرد: بخشی از این مشکلات به تحریم ها و دشمنی ها و بخش مهم دیگر به سوء مدیریت ها بر می گردد.

مدیرکل صدا و سیمای استان تصریح کرد: واقعیت موجود جامعه ایرانی تشییع ده‌ها میلیونی پیکر سردار سلیمانی است، اما آنچه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بازنمایی می شود ناامیدی در جامعه را مخابره می کند.

وی رسالت اهالی رسانه و مطبوعات را واکاوی پشت پرده شبکه های اجتماعی دانست و گفت: ما نباید مرعوب پروپاگاندای رسانه ای باشیم، این هجمه های سنگین، و پیچیده طراحی شده اند تا افکار عمومی را مرعوب کنند.

صفری به جوانب شهادت سردار سلیمانی، موضوع انتقام سخت سپاه و سرنگونی هواپیمای اکراینی اشاره کرد و گفت: در حالی دو موضوع اول وفاق اجتماعی را در حد اعلا به تصویر کشیدند اما رسانه های بیگانه با مانور بر روی سرنگونی هواپیمای اکراینی در شرایط صد در صد جنگی، این همدلی را تحت تاثیر قرار داده اند.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف‌گذاری دشمن بر روی افکار عمومی است، تاکید کرد: نباید از ظرفیت های خود غفلت کنیم باید این ظرفیت‌ها را بهتر بشناسیم تا ناخواسته در زمین رسانه ای حریف بازی نکنیم.

وی از کم‌کاری اصحاب رسانه و خصوصا رسانه ملی در معرفی گروه‌های مرجع و فرهیختگان هم انتقاد کرد و گفت: در جامعه ما پیشتر روحانیت، اساتید، فرهنگیان و فرهیختگان، گروه‌های مرجع محسوب می شدند اما حالا از مرجعیت آنها کاسته شده است و هنرپیشه ها و سلبریتی ها براساس موضوعات ظاهری به هدایتگری افکار عمومی مبادرت می کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با بیان اینکه تمامی رویکردهای رسانه ملی حتی در گزارش‌های انتقادی نیز بر امیدآفرینی در جامعه است گفت: سعی داریم در خروجی کار، مردم ضمن احساس امیدواری، گمان نکنند به بن بست رسیده اند، همان موضوعی که شبکه های اجتماعی به دنبال آن هستند.

وی یادآور شد: موضوع جنگ اقتصادی، حملات سایبری، پروپاگاندای رسانه ای، نیروهای نظامی نامنظم و حمایت از آشوب‌ها از جمله برنامه های میان مدت شراکت آمریکا با سعودی ها است.

وی در تشریح برنامه های اقتصادی این پیمان راهبردی گفت: تورم، گرانی، تضعیف اقتصاد داخلی، بیکاری و رکود قرار است، برای ایجاد نارضایتی عمومی و به اغتشاش کشاندن جامعه استفاده شود.

به گفته صفری، پیشتر استراتژی دشمن بر قشر با سواد جامعه متمرکز شده بود که البته همچنان در پروژه نفوذ سهم خود را دارند، ولی در این شراکت راهبردی طراحی اصلی بر روی، قشر متوسط به پایین جامعه متمرکز است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام الله دهه فجر، ایجاد شور و نشاط ملی، بازخوانی و تبیین اهداف انقلاب اسلامی، مقابله با جنگ نرم و برنامه ریزی دشمنان برای از بین بردن هویت واقعی انقلاب، تبیین نقش انقلاب در بیداری سایر ملت ها و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب را از جمله رویکردهای برنامه سازی شبکه سهند در دهه فجر امسال اعلام کرد.

صفری گفت: تقویت اعتماد مردمی به نظام جمهوری اسلامی، تبیین کارآمدی نظام، تاکید بر مردمی بودن، تقویت روحیه انقلابی در مردم با یادآوری رشادت‌های سردار دلها، تبیین شاخص های انقلابی گری، افزایش بصیرت دینی، تقویت وحدت و هویت ملی، ترغیب مردم برای حضور در انتخابات از جمله رویکردهای سیاستگذاری برنامه های شبکه سهند در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی همچنین از آغاز پخش سریال جلال از ۱۱ بهمن در شبکه یک خبر داد و گفت: از بعد فنی، هنری، بازیگری، نویسندگی و فیلمنامه نویسی توسط عوامل مرکز انجام شده است و به عبارتی بالای ۹۰ درصد کار بومی است.

وی در تشریح برنامه های معاونت سیما نیز گفت: برنامه ایران از ۱۲ بهمن با دکور و طراحی جدید، برنامه “انقلابیمیز” ۱۰ قسمت ۳۰ دقیقه ای، برنامه دستاوردهای انقلاب ۲۲ برنامه ۴۰ دقیقه ای و ویژه برنامه کندیمیز دستاوردهای نظام در روستاها را مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: در مجموع در معاونت سیما شبکه سهند به مناسبت ایام الله دهه فجر ۱۵۵ ساعت برنامه پخش خواهد شد که در این برنامه ها ایجاد شور و نشاط اجتماعی با محوریت مردم مد نظر است.

وی با بیان اینکه در معاونت صدا نیز در مجموع تولید و تامین ۱۳۰ ساعت برنامه از آنتن پخش خواهد شد، گفت: این برنامه شامل ۸ برنامه تولیدی و متنوع از جمله صدای انقلاب، قانلی قیام، یک پیام یک سرود وحضور نماینده ولی فقیه و ائمه جماعات، استانداران و فرمانداران در برنامه های مختلف رادیو است.

به گفته صفری معاونت اطلاعات و اخبار نیز با رویکردهای جدید خبری مرکز، فراورده های خبری در قالب با خبرنگاران، زیرنویس، ۳۶۰ درجه، اخبار ۱۰۰ ثانیه، ۱۲ گزارش موضوعی در حوزه دستاوردهای انقلاب اسلامی را آماده پخش خواهد کرد.

وی در تشریح برنامه های انتخاباتی شبکه سهند به تفکیک معاونت نیز گفت: برنامه های انتخاباتی در سیما از آبان ماه شروع شده و تا روز انتخابات و ۲ هفته بعد از انتخابات نیز ادامه خواهد داشت.

صفری ادامه داد: تولید و پخش اخلاق انتخاباتی، ۷۰ برنامه ۵ دقیقه ای، برنامه انتخاب ۲۲ برنامه ۴۵ دقیقه ای، ویژه برنامه “یول بیر”، برنامه “منیم انتخاب”،”بیرینجی انتخاب”، “ایرانیمز”، با برجسته کردن نگاه مردمی در قالب ۹۵ ساعت برنامه تولید و پخش خواهد شد.

وی با بیان این‌که در مجموع در صدا وسیمای مرکز استان ۳۵۰ ساعت به موضوع انتخابات پرداخت خواهد شد، گفت: همه تلاش و خلاقیت عوامل مرکز را به کار می گیریم تا رسانه را از خنثی بودن نجات دهیم و لحظه ای به موضوعات مختلف عکس العمل نشان دهیم.

وی قطعات موسیقی انتخاب گونی، قئش دا باهار، کوچه خوشبختی و تولید قطعه بیرلشاغ گره، تولید نماهنگ قهرمان ملی و من یک سپاهی ام را از برنامه های شاخص حوزه موسیقی مرکز برشمرد و گفت: در حوزه موسیقی مرکز ۲۵ قطعه جدید تولید کرده است.

مدیرکل صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی ادامه داد: واحد سیاری که برای پوشش مسابقات ورزشی به مردم وعده داده ایم، در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

صفری با بیان این‌که واحد سیار قرار بود با منابع مالی استانی و ملی تامین شود گفت: با وجود فشارهای شدید یکی از نمایندگان استان، استاندار به وعده خود عمل کرد و ۸ میلیارد تومان بودجه استانی را برای این منظور اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

کابوس قادسیه برای آمریکایی ها

به گزارش صریر، بیش از یک هفته از حمله ی موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکایی ها در عراق می گذرد.این پایگاه در منطقه هیت استان الانبار عراق قرار دارد و در زمان صدام به نام "قادسیه" معروف بود.اما معروفیت اصلی این پایگاه به بعد از ضربات موشکی ایران مربوط می شود که طی عملیاتی به نام  "شهید سلیمانی" انجام شد. از همان ساعات اولیه ی موشک باران عین الاسد، اخبارمربوط به تلفات آمریکایی ها به شدت سانسور شد.چون خط قرمز آمریکایی ها در جنگ ها،همواره تلفات نیروی انسانی می باشد و سعی میکنند تا به هر نحو ممکن،آمارتلفات را محرمانه نگه دارند.هرچند ساعاتی بعد از اعلام خبر رسمی حمله، آمار 80 نفر تلفات انسانی گزارش شد، اما در ادامه مستندات این خبر ارائه نشد تا میزان خسارات وارده به آمریکایی ها،در پشت پرده بماند. بی بی سی یکی از رسانه هایی بود که سعی کرد با تهیه ی گزارش از بعضی سربازان زنده مانده از حملات سهمگین،اینطور القاء کند که آمریکایی ها تلفات جدی در این حمله نداشته اند.نفیسه روشن خبرنگار بی بی سی در این گزارش با فردی به نام سرهنگ دوم تیموتی گارلند به عنوان فرمانده پایگاه مصاحبه می کند، در حالی که این فرد هیچ اطلاع دقیقی در مورد چرایی غافلگیر شدن پایگاه ندارد و معلوم می شود که گارلند، احتمالا یکی از نظامیان حاضر در این پایگاه بوده است. جالب تر اینکه خبرگزاری یورونیوز نیز دو روز قبل،سرهنگ آنتوان چیس را فرمانده پایگاه عین الاسد معرفی می کند تا نشان دهد همانطور که پایگاه عین الاسد از ضربات موشکی غافلگیر شده است، جبهه ی رسانه ایطرفدار آمریکا نیز،همچنان مستاصل عمل می کند. آمریکایی ها در واقع با انتشار عکس هایی از ویرانه های سازه های عین الاسد در کنار سربازان حاضر،سعی می کنند تا این طور القائ کنند که تلفان انسانی نداشته و فقط تجهیزات و ساختمان هایشان آسیب دیده است. با گذشت حدود یک هفته ای از حمله به عین الاسد، اخبار تلفات این پایگاه همچنان درصدر رسانه ها قرار دارد.دو روز پیش، شبکه عراقی و ماهواره ای آفاق، سندی از میزان تلفات آمریکاییها بر اثر حملات موشکی ایران در پایگاه عین الاسد را منتشر کرده و اعلام کرد این سند پس از بررسی، توسط تیم ویژه تحقیقاتی وزارت دفاع آمریکا تدوین شده است. این سند بطور گسترده در رسانه های ترکیه نیز منتشر شده و ترک ها اعلام کرده اند آمریکایی ها خسارات فراوانی در عین الاسد دیده اند که قابل کتمان است.  بر اساس این سند، موارد زیر گزارش شده است: - تعداد تلفات انسانی: ۲۸۵ (۱۳۹ متوفی، ۱۴۶ مصدوم) - خسارت شدید به ۱۵ فروند بالگرد از جمله ۱ فروند هواپیمای بلک هاوک، ۲ فروند هواپیمای باری و ۳ فروند هواپیمای بدون سرنشین MQ-1 Predator - خسارت شدید به مرکز فرماندهی پایگاه، 3 آشیانه، ۳ پادگان و ۱۰ چادر نظامی - خسارت نسبی برج کنترل ترافیک هوایی و باند فرودگاه. ارزیابی های اولیه حاکی از آن است که خسارت های ذکر شده حداقل ۳ هفته باعث اختلال در ...

آخرین خبرها