رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
  • الجمعة ۲۶ جماد ثاني ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 21 February
مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی:

697 هزار نفر در آذربایجان‌شرقی بیمه شده تأمین اجتماعی هستند

صریر: سمساری گفت: تعداد بیمه شدگان اجباری شاغل در کارگاه‌ها به نسبت سال گذشته افزایش و تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری، کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «جعفر سمساری» امروز در نشست خبری، با اصحاب رسانه استان که به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر ترتیب یافته بود، اظهار داشت: علیرغم چالش‌های ناشی از شرایط اقتصادی کشور، سازمان تامین اجتماعی کلیه تعهدات خود در قبال ذی‌نفعان را انجام داده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که طی سال جاری، تعداد بیمه شدگان اجباری شاغل در کارگاه‌ها به نسبت سال گذشته افزایش و تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری، کاهش یافته است، گفت: بالغ بر ۶۹۷ هزار نفر بیمه شده اصلی تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند.

وی، تعداد کارگاه‌های فعال و نیمه فعال را ۵۰ هزار کارگاه دانست و خاطرنشان کرد: بیش از ۱۸۴ هزار بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش اداره کل تأمین اجتماعی هستند که در دهه ماهه اول سال جاری بالغ بر ۲۸۸۰ میلیارد تومان از بابت تعهدات بلند مدت در قالب حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران به این قشر پرداخت شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان میزان پرداختی از بابت تعهدات کوتاه مدت را ۳۴ میلیارد تومان و مقرری بیمه بیکاری پرداخت شده را ۱۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ایفای این تعهدات، نیازمند تأمین منابع پایدار است که مستلزم رونق اشتغال و تولید می باشد.

سمساری، توسعه خدمات الکترونیک، در جهت حرکت از سیستم‌های سنتی به فرآیندهای نوین، به منظور ارائه خدمات سریع و آسان را از مهمترین رویکردهای سازمان طی سال‌های اخیر برشمرد و گفت: اجرای طرح پرونده الکترونیک از زیرساخت‌های توسعه خدمات غیرحضوری است که بالغ بر ۵۴ درصد آن در استان اجرایی شده و با دقیق و سرعت تداوم دارد.

وی، بخشودگی جرائم، ترویج مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی و تعمیم و گسترش انواع بیمه های اجتماعی را از دیگر برنامه های اجرا شده سازمان در سال اخیر دانست و ادامه داد: تکریم مخاطبین و جلب رضایت ذینفعان از مهمترین اولویت‌های سازمان در فرآیند ارائه خدمات است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان افزود: در این راستا ضمن استقرار میز خدمت در واحدهای اجرایی، فرآیندهای الکترونیک و غیرحضوری در بستر وب و تلفن همراه در دسترس مخاطبین قرار گرفته که آمار موجود نشان از استقبال شرکای اجتماعی از سامانه های غیرحضوری سازمان دارد.

وی مطالبات معوق قطعی شده شعب تابعه اداره کل تأمین اجتماعی استان از کارفرمایان را بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: علیرغم وجود این حجم مطالبات، ارائه خدمات در قبال بیمه شدگان بدون هیچ خللی تداوم داشته است.

همچنین «جمال الدین نیکنامی» مدیر درمان تامین اجتماعی استان در سخنانی با بیان اینکه سه مرکز درمانی ملکان، عجبشیر و هشترود با توجه به احداث ساختمان اداری و تجهیزات پزشکی، آماده بهره برداری می باشد، اظهار داشت: با تأمین نیروی انسانی مورد نیاز، این سه مرکز درمانی تا پایان سال جاری خدمات رسانی خود به مخاطبین را آغاز خواهند نمود.

وی، مبلغ پرداختی از بابت هزینه های درمان مستقیم و غیرمستقیم در ده ماهه اول سال جاری در استان را بیش از هزار میلیارد تومان اعلام نموده و افزود بدهی سازمان به مراکز درمانی وزارت بهداشت و درمان تا پایان سال ۹۷ تسویه شده و طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر است، مطالبات مربوط به سال جاری این مراکز تا پایان سال جاری پرداخت گردد.

نیکنامی، با تأکید بر اینکه اعتبار مورد نیاز برای احداث بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی تأمین اجتماعی در جنوب شرقی تبریز در سال ۹۸ پیش بینی شده است، از عدم همکاری دستگاه های ذیربط در استان در راستای واگذاری زمین مورد توافق، انتقاد کرد و گفت: اجرای عملیات احداث این بیمارستان بر اساس مصوبه هیأت وزیران، منوط به واگذاری زمین به سازمان تأمین اجتماعی است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

کابوس قادسیه برای آمریکایی ها

به گزارش صریر، بیش از یک هفته از حمله ی موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکایی ها در عراق می گذرد.این پایگاه در منطقه هیت استان الانبار عراق قرار دارد و در زمان صدام به نام "قادسیه" معروف بود.اما معروفیت اصلی این پایگاه به بعد از ضربات موشکی ایران مربوط می شود که طی عملیاتی به نام  "شهید سلیمانی" انجام شد. از همان ساعات اولیه ی موشک باران عین الاسد، اخبارمربوط به تلفات آمریکایی ها به شدت سانسور شد.چون خط قرمز آمریکایی ها در جنگ ها،همواره تلفات نیروی انسانی می باشد و سعی میکنند تا به هر نحو ممکن،آمارتلفات را محرمانه نگه دارند.هرچند ساعاتی بعد از اعلام خبر رسمی حمله، آمار 80 نفر تلفات انسانی گزارش شد، اما در ادامه مستندات این خبر ارائه نشد تا میزان خسارات وارده به آمریکایی ها،در پشت پرده بماند. بی بی سی یکی از رسانه هایی بود که سعی کرد با تهیه ی گزارش از بعضی سربازان زنده مانده از حملات سهمگین،اینطور القاء کند که آمریکایی ها تلفات جدی در این حمله نداشته اند.نفیسه روشن خبرنگار بی بی سی در این گزارش با فردی به نام سرهنگ دوم تیموتی گارلند به عنوان فرمانده پایگاه مصاحبه می کند، در حالی که این فرد هیچ اطلاع دقیقی در مورد چرایی غافلگیر شدن پایگاه ندارد و معلوم می شود که گارلند، احتمالا یکی از نظامیان حاضر در این پایگاه بوده است. جالب تر اینکه خبرگزاری یورونیوز نیز دو روز قبل،سرهنگ آنتوان چیس را فرمانده پایگاه عین الاسد معرفی می کند تا نشان دهد همانطور که پایگاه عین الاسد از ضربات موشکی غافلگیر شده است، جبهه ی رسانه ایطرفدار آمریکا نیز،همچنان مستاصل عمل می کند. آمریکایی ها در واقع با انتشار عکس هایی از ویرانه های سازه های عین الاسد در کنار سربازان حاضر،سعی می کنند تا این طور القائ کنند که تلفان انسانی نداشته و فقط تجهیزات و ساختمان هایشان آسیب دیده است. با گذشت حدود یک هفته ای از حمله به عین الاسد، اخبار تلفات این پایگاه همچنان درصدر رسانه ها قرار دارد.دو روز پیش، شبکه عراقی و ماهواره ای آفاق، سندی از میزان تلفات آمریکاییها بر اثر حملات موشکی ایران در پایگاه عین الاسد را منتشر کرده و اعلام کرد این سند پس از بررسی، توسط تیم ویژه تحقیقاتی وزارت دفاع آمریکا تدوین شده است. این سند بطور گسترده در رسانه های ترکیه نیز منتشر شده و ترک ها اعلام کرده اند آمریکایی ها خسارات فراوانی در عین الاسد دیده اند که قابل کتمان است.  بر اساس این سند، موارد زیر گزارش شده است: - تعداد تلفات انسانی: ۲۸۵ (۱۳۹ متوفی، ۱۴۶ مصدوم) - خسارت شدید به ۱۵ فروند بالگرد از جمله ۱ فروند هواپیمای بلک هاوک، ۲ فروند هواپیمای باری و ۳ فروند هواپیمای بدون سرنشین MQ-1 Predator - خسارت شدید به مرکز فرماندهی پایگاه، 3 آشیانه، ۳ پادگان و ۱۰ چادر نظامی - خسارت نسبی برج کنترل ترافیک هوایی و باند فرودگاه. ارزیابی های اولیه حاکی از آن است که خسارت های ذکر شده حداقل ۳ هفته باعث اختلال در ...

آخرین خبرها