رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
  • الجمعة ۲۶ جماد ثاني ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 21 February

صریر: واکنش‌های عجیب روز گذشته به صحبت‌های مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی؛ این سؤال را در اذهان ایجاد می کند که مدیر باید بومی باشد یا شایسته؟

به گزارش صریر از تبریز، صحبت‌های مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در خصوص اینکه استفاده از مدیران و نیروهای غیربومی در برخی موارد اجتناب‌ناپذیر است، واکنش‌هایی را از سوی برخی فعالان رسانه در این استان به دنبال داشت.

مرتضی صفری در پاسخ به یکی از خبرنگاران درباره علت استفاده از مدیران غیربومی گفته است: در برخی موارد برای خدمات رسانه‌ای بهتر، ناگزیر هستیم از نیروهای آماده مراکز دیگر برای پست‌های بالای مدیریتی مرکز استفاده کنیم؛ چراکه هر کارشناس خوبی که در مرکز حضور دارد، لزوماً برای پست مدیریت یا معاونت مناسب نیست.

این صحبت به مذاق برخی افراد رسانه‌ای استان خوش نیامده و از آن انتقاد کرده‌اند. اما آنچه مشخص است صلاحیت احراز یک پست مدیریتی را تخصص، سابقه فعالیت موثر و رزومه موفق آن فرد مشخص می‌کند، نه محل تولد و زندگی! هرچند که در شرایط مساوی شاید بتوان برای افراد بومی، اولویت قائل شد.

از یک سو به نظر می‌رسد در طول دهه‌های گذشته یکی از اصلی‌ترین عوامل و احتمالاً مهم‌ترین عامل در عدم توفیق برخی مراکز استانی صداوسیما از جمله همین مرکز آذربایجان شرقی در کسب رضایت مخاطبان، حجم پایین تولیدات باکیفیت و عدم جذب و تربیت نیروهای خلاق، پویا، مستعد و هنری، «حضور مدیران و معاونان غیرکارآمد، غیرهنری و بعضاً سفارشی» بوده که اتفاقاً تعداد زیادی از آنها از نیروهای بومی استان بوده‌اند!

از سوی دیگر یکی از معدود واحدهای صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی که اخیراً (دی ماه ۹۸) و در فاصله کمتر از یک سال از انتقال معاون جدید از مرکز مهاباد، دستخوش تغییرات مثبت بارزی شد، «معاونت خبر» بود که به صورت غافل‌گیرکننده‌ای به راه‌اندازی چندین بخش متفاوت و جدید خبری اقدام کرد.

امید است روزی بیاید که برای احراز تمام پست‌های مدیریتی، «تخصص و شایستگی» به عنوان تنها گزینه‌های تعیین‌کننده، جایگزین تمام سفارش‌ها، مصلحت‌اندیشی‌ها و رودربایستی‌ها شود تا نتایج مثبت و فوق‌العاده آن را در پیشرفت کارها شاهد باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

کابوس قادسیه برای آمریکایی ها

به گزارش صریر، بیش از یک هفته از حمله ی موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکایی ها در عراق می گذرد.این پایگاه در منطقه هیت استان الانبار عراق قرار دارد و در زمان صدام به نام "قادسیه" معروف بود.اما معروفیت اصلی این پایگاه به بعد از ضربات موشکی ایران مربوط می شود که طی عملیاتی به نام  "شهید سلیمانی" انجام شد. از همان ساعات اولیه ی موشک باران عین الاسد، اخبارمربوط به تلفات آمریکایی ها به شدت سانسور شد.چون خط قرمز آمریکایی ها در جنگ ها،همواره تلفات نیروی انسانی می باشد و سعی میکنند تا به هر نحو ممکن،آمارتلفات را محرمانه نگه دارند.هرچند ساعاتی بعد از اعلام خبر رسمی حمله، آمار 80 نفر تلفات انسانی گزارش شد، اما در ادامه مستندات این خبر ارائه نشد تا میزان خسارات وارده به آمریکایی ها،در پشت پرده بماند. بی بی سی یکی از رسانه هایی بود که سعی کرد با تهیه ی گزارش از بعضی سربازان زنده مانده از حملات سهمگین،اینطور القاء کند که آمریکایی ها تلفات جدی در این حمله نداشته اند.نفیسه روشن خبرنگار بی بی سی در این گزارش با فردی به نام سرهنگ دوم تیموتی گارلند به عنوان فرمانده پایگاه مصاحبه می کند، در حالی که این فرد هیچ اطلاع دقیقی در مورد چرایی غافلگیر شدن پایگاه ندارد و معلوم می شود که گارلند، احتمالا یکی از نظامیان حاضر در این پایگاه بوده است. جالب تر اینکه خبرگزاری یورونیوز نیز دو روز قبل،سرهنگ آنتوان چیس را فرمانده پایگاه عین الاسد معرفی می کند تا نشان دهد همانطور که پایگاه عین الاسد از ضربات موشکی غافلگیر شده است، جبهه ی رسانه ایطرفدار آمریکا نیز،همچنان مستاصل عمل می کند. آمریکایی ها در واقع با انتشار عکس هایی از ویرانه های سازه های عین الاسد در کنار سربازان حاضر،سعی می کنند تا این طور القائ کنند که تلفان انسانی نداشته و فقط تجهیزات و ساختمان هایشان آسیب دیده است. با گذشت حدود یک هفته ای از حمله به عین الاسد، اخبار تلفات این پایگاه همچنان درصدر رسانه ها قرار دارد.دو روز پیش، شبکه عراقی و ماهواره ای آفاق، سندی از میزان تلفات آمریکاییها بر اثر حملات موشکی ایران در پایگاه عین الاسد را منتشر کرده و اعلام کرد این سند پس از بررسی، توسط تیم ویژه تحقیقاتی وزارت دفاع آمریکا تدوین شده است. این سند بطور گسترده در رسانه های ترکیه نیز منتشر شده و ترک ها اعلام کرده اند آمریکایی ها خسارات فراوانی در عین الاسد دیده اند که قابل کتمان است.  بر اساس این سند، موارد زیر گزارش شده است: - تعداد تلفات انسانی: ۲۸۵ (۱۳۹ متوفی، ۱۴۶ مصدوم) - خسارت شدید به ۱۵ فروند بالگرد از جمله ۱ فروند هواپیمای بلک هاوک، ۲ فروند هواپیمای باری و ۳ فروند هواپیمای بدون سرنشین MQ-1 Predator - خسارت شدید به مرکز فرماندهی پایگاه، 3 آشیانه، ۳ پادگان و ۱۰ چادر نظامی - خسارت نسبی برج کنترل ترافیک هوایی و باند فرودگاه. ارزیابی های اولیه حاکی از آن است که خسارت های ذکر شده حداقل ۳ هفته باعث اختلال در ...

آخرین خبرها