رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
  • الجمعة ۲۶ جماد ثاني ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 21 February
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی:

میزان صادرات استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

صریر: امین زاده گفت: آذربایجان شرقی با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌ها رتبه اول صادرات غیرنفتی را از نظر پیشرفت به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، «حبیب امین زاده» عصر امروز(۱۶ بهمن) در نشست خبری با اصحاب رسانه که با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران همراه بود، به تشریح اقدامات این سازمان در طول سال جاری پرداخت و اظهار داشت: اقدامات گسترده ای برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان صورت گرفته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که مقابل تعطیلی کارگاه ها و واحدهای تولیدی استان گرفته شده است، خاطرنشان کرد: امسال ۱۰۷ واحد تولیدی به ستاد تسهیل مراجعه کردند که از طریق این ستاد مشکل آن ها رفع و دوباره به چرخه تولید برگشتند.

وی با اشاره به این‌که سهم استان از تسهیلات ستاد تسهیل ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: بیش از ۵۰۰ واحد صنعتی استان برای اخذ این تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند و علاوه بر آن مشکل ۲ هزار واحد تولیدی و صنعتی استان نیز در این مدت رفع شده است.

امین زاده با بیان این‌که ۹۰ درصد از سرمایه گذاری های اصلی صنایع استان از طریق بخش خصوصی انجام می‌شود، تصریح کرد: این امر موجب شده تا تحریم‌ها و محدودیت ها تاثیر چندانی بر صادرات غیرنفتی این استان نداشته باشد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که میزان صادرات استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، گفت: آذربایجان شرقی با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌ها رتبه اول صادرات غیرنفتی را از نظر پیشرفت به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: امسال استان نه تنها با تشدید تحریم ها توانست صادرات سال قبل را جبران کند بلکه از نظر عددی ۵۲ درصد و از نظر وزنی ۱۰۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش صادرات داشت.

امین زاده از راه اندازی نخستین دفتر صنایع پیشرفته دانش بنیان در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: برای این واحدها ۳۰ میلیارد تومان با ۵ درصد کارمزد پرداخت شده است.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: بعد از برگزاری میز سوم ساخت داخل بیشترین جلسات کارشناسی در زمینه قطعه‌سازی و براساس آخرین توافق با مدیرعامل ایران خودرو مقرر شده است حدود ۴۰ درصد از مجموعه های مورد نیاز ایران خودروی تبریز از سطح استان تامین شود.

امین زاده، با بیان این‌که علاوه بر آن زمینه صادرات قطعه سازی از استان نیز فراهم شد، ادامه داد: مجموعه های گیربکس، موتور، اکسل و کلیه مجموعه های خط مونتاژ ایران خودرو تبریز به عنوان سفارش گذاری به تولید کنندگان داخلی استان تفویض شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

کابوس قادسیه برای آمریکایی ها

به گزارش صریر، بیش از یک هفته از حمله ی موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکایی ها در عراق می گذرد.این پایگاه در منطقه هیت استان الانبار عراق قرار دارد و در زمان صدام به نام "قادسیه" معروف بود.اما معروفیت اصلی این پایگاه به بعد از ضربات موشکی ایران مربوط می شود که طی عملیاتی به نام  "شهید سلیمانی" انجام شد. از همان ساعات اولیه ی موشک باران عین الاسد، اخبارمربوط به تلفات آمریکایی ها به شدت سانسور شد.چون خط قرمز آمریکایی ها در جنگ ها،همواره تلفات نیروی انسانی می باشد و سعی میکنند تا به هر نحو ممکن،آمارتلفات را محرمانه نگه دارند.هرچند ساعاتی بعد از اعلام خبر رسمی حمله، آمار 80 نفر تلفات انسانی گزارش شد، اما در ادامه مستندات این خبر ارائه نشد تا میزان خسارات وارده به آمریکایی ها،در پشت پرده بماند. بی بی سی یکی از رسانه هایی بود که سعی کرد با تهیه ی گزارش از بعضی سربازان زنده مانده از حملات سهمگین،اینطور القاء کند که آمریکایی ها تلفات جدی در این حمله نداشته اند.نفیسه روشن خبرنگار بی بی سی در این گزارش با فردی به نام سرهنگ دوم تیموتی گارلند به عنوان فرمانده پایگاه مصاحبه می کند، در حالی که این فرد هیچ اطلاع دقیقی در مورد چرایی غافلگیر شدن پایگاه ندارد و معلوم می شود که گارلند، احتمالا یکی از نظامیان حاضر در این پایگاه بوده است. جالب تر اینکه خبرگزاری یورونیوز نیز دو روز قبل،سرهنگ آنتوان چیس را فرمانده پایگاه عین الاسد معرفی می کند تا نشان دهد همانطور که پایگاه عین الاسد از ضربات موشکی غافلگیر شده است، جبهه ی رسانه ایطرفدار آمریکا نیز،همچنان مستاصل عمل می کند. آمریکایی ها در واقع با انتشار عکس هایی از ویرانه های سازه های عین الاسد در کنار سربازان حاضر،سعی می کنند تا این طور القائ کنند که تلفان انسانی نداشته و فقط تجهیزات و ساختمان هایشان آسیب دیده است. با گذشت حدود یک هفته ای از حمله به عین الاسد، اخبار تلفات این پایگاه همچنان درصدر رسانه ها قرار دارد.دو روز پیش، شبکه عراقی و ماهواره ای آفاق، سندی از میزان تلفات آمریکاییها بر اثر حملات موشکی ایران در پایگاه عین الاسد را منتشر کرده و اعلام کرد این سند پس از بررسی، توسط تیم ویژه تحقیقاتی وزارت دفاع آمریکا تدوین شده است. این سند بطور گسترده در رسانه های ترکیه نیز منتشر شده و ترک ها اعلام کرده اند آمریکایی ها خسارات فراوانی در عین الاسد دیده اند که قابل کتمان است.  بر اساس این سند، موارد زیر گزارش شده است: - تعداد تلفات انسانی: ۲۸۵ (۱۳۹ متوفی، ۱۴۶ مصدوم) - خسارت شدید به ۱۵ فروند بالگرد از جمله ۱ فروند هواپیمای بلک هاوک، ۲ فروند هواپیمای باری و ۳ فروند هواپیمای بدون سرنشین MQ-1 Predator - خسارت شدید به مرکز فرماندهی پایگاه، 3 آشیانه، ۳ پادگان و ۱۰ چادر نظامی - خسارت نسبی برج کنترل ترافیک هوایی و باند فرودگاه. ارزیابی های اولیه حاکی از آن است که خسارت های ذکر شده حداقل ۳ هفته باعث اختلال در ...

آخرین خبرها