رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
  • الجمعة ۲۶ جماد ثاني ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 21 February

صریر: جعفری در پاسخ به سوال خبرنگاری که چرا شورای ائتلاف انقلاب، نام او را در فهرست شش نفره خود قرار نداده با کنایه گفت: این موضوع را از آقای شاکری بپرسید.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، عزت الله جعفری، مدیرکل سابق بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی و دارای مدرک دکتری مدیریت استراتژیک کسب و کار، که این روزها به عنوان کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد کار و زار انتخاباتی شده است؛ در نشست با اصحاب رسانه خود را در معرض سؤالات خبرنگاران قرار داد و به تشریح برنامه های آینده خود در صورت پیروزی در این رویداد سیاسی پرداخت.

وی با انتقاد از عملکرد مجلس دهم در حوزه نظارت بر عملکردها اظهار داشت: سوال من این است: آیا مجلس دهم یا قسمتی از دولت، در شأن نظام ما بودند؟ وقتی معاون وزیر، پسر یا دختر وزیر اختلاس می کنند آرمانهای مقدس نظام مورد تهدید قرار می گیرد. در همین رابطه از اقدام سید بزرگوار رئیسی از قوه قضائیه حمایت می کنیم در استان ما هم یکی بود که خوشبختانه دستگیر شده است!

سردار جعفری به بخشی از وظایف مجلس نمایندگان اشاره کرد و گفت: مجلس باید جلوی رانت های طلایی واردات را بگیرد. جلوی قاچاق قانونی را بگیرد در عین حال بازار داخلی هم باید بر روی کیفیت کالاهای خود کار کند. اقتصاد دستور بردار نیست. بخشنامه پذیر نیست. قانون عرضه و تقاضا حاکم است بنابراین باید بر اساس فرهنگ ها و هنجارهای جامعه ایرانی نسخه ای اجرایی برای اقتصاد نوشت.

 

 

جعفری گفت: امیدوارم مجلس یازدهم ولایتمدار و پاکدست باشد و بتواند با تقویت بخش نظارت خود، جلوی فساد و رانت و اختلاس را بگیرد قطعاً یک مجلس قوی می تواند بین قوای سه گانه هارمونی ایجاد کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که چرا شورای ائتلاف انقلاب، نام او را در فهرست شش نفره خود قرار نداده با کنایه گفت: این موضوع را از آقای شاکری بپرسید. عملکرد و کارنامه من در مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کمتر از بقیه اعضای لیست نیست. از نظر انقلابی گری هم که ایشان این موضوع را مطرح کرده اند فکر نمی کنم که کمتر از بقیه باشیم. اما اینکه چرا اسم مرا در لیست قرار ندادند چندان مهم نیست. ما به صورت دو طرفه میثاق نامه نوشتیم. اما آنها نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند و آنها در یک رای گیری مشکوک، افراد دیگری را انتخاب کردند.

این کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم افزود: نمی دانم چرا از ما واهمه دارند کسی که چند سال نماینده بوده، کسی که با پول رای جمع کرده  اطرافیان و حامیان خود را بر سر قرار برای رای گری و صندوق ها می کشاند. طبیعی است که از چنین صندوق های رای تعبیه شده، صداقت بیرون نمی آید. شاید از ما می ترسند! می خواهم واقعیت ها را بگویم. جامعه ما اکنون مجلسی نو، راهی نو، قدمی موثر و پارلمانی تازه نفس می خواهد. این لیست منتشر شده، به غیر از سه نفرشان بعید می دانم در راستای تحقق همان مجلس نو و با تفکر حل مشکلات اقتصادی مردم همراستا باشند.

جعفری با بیان اینکه اگر «اطاعت از ولایت فقیه» مدنظر آنهاست؛ قطعاً نمره ی من کمتر از آنها نیست. شاید آنها عینک هایی دارند که ما در آن نمی افتیم! ما با خدا و با مردم تبریز مشورت کرده ایم نه با پدرخوانده ها!

ورود زنان به ورزشگاه ها

سردار جعفری در مورد سوال دیگر خبرنگاری در مورد نظر او در خصوص امکان ورود زنان به ورزشگاه ها گفت: ورود زنان به ورزشگاهها به صورت کنترل شده از نظر من هیچ اشکالی ندارد. به شرطی که جایگاه ویژه ای برای آنها مشخص شود و مسایل شرعی رعایت شود.

جعفری در ادامه در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ما در مورد کارآمدی مدیران استانی چیست و آیا در صورت راه یافتن به مجلس در انتصاب مدیران دخالت خواهد کرد یا نه گفت: متاسفانه در طی چندین سال گذشته هر تفکر و حزبی که روی کارآمده، مدیران خود را نه بر اساس شایستگی ها و لیاقت های مدیریتی بلکه بر اساس لیست های سیاسی انتخاب کرده است. نگاه من به مدیران فعلی استان هم ۵۰ به ۵۰ است.

وی اضافه کرد: البته دقیق نمی توانم مورد قضاوت قرار دهم اما به نظرم وظیفه یک نماینده در چنین مواقعی، احصاء و نظارت بر کار مدیران است. مردم و رسانه ها باید از نمایندگان مطالبه کنند و نمایندگان نیز از مدیران دولتی و یکی از شعارهای محور ما هم «مطالبه گری» است.

ضرورت آموزش زبان مادری

دکتر جعفری در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص ضرورت آموزش زبان مادری گفت: ایران موزائیکی از اقوام است که در قالب ملیت و دیانت یک جا جمع شده اند.  همه هم به طور مساوی قابل احترام هستند. ما هم زبان ترکی خود را می خواهیم که شیرین است و غنی و هم دین مان را. اول تیم ملی را دوست دارم و بعد تراکتور را.

لیگ برتر یک قهرمانی به تیم تراکتور بدهکار است

وی در مورد تیم تراکتور هم گفت: امیدوارم تیم تراکتور، قهرمان لیگ برتر شود هر چند که شاید نگذارند! اما معتقدم که لیگ برتر یک قهرمانی به تیم تراکتور بدهکار است. امیدوارم که هواداران پرشور آذربایجانی به آرزوی دیرینه خود برسند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ادامه، در مورد برداشت خود از عبارت «آتش به اختیار» و احتمال سوء استفاده برخی ها از این فرمان رهبری گفت: بنده خودم توپچی بودم و معنی دقیق این عبارت را می دانم. آتش به اختیار دیده بان دارد. فکر و هدف دارد. دیده بان هدفی را می بیند و آنرا به مرکز عملیات گزارش می دهد. لازم نیست همه توپخانه، به خاطر یک هدف کوچک هدر شود. آتش به اختیار، استفاده از توان همه امکانات است. از فرمانده به فرمانده است. در غیر این صورت بلبشو می شود. تفسیر به رای از این فرمایش مقام معظم رهبری ظلم به ولایت است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

کابوس قادسیه برای آمریکایی ها

به گزارش صریر، بیش از یک هفته از حمله ی موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکایی ها در عراق می گذرد.این پایگاه در منطقه هیت استان الانبار عراق قرار دارد و در زمان صدام به نام "قادسیه" معروف بود.اما معروفیت اصلی این پایگاه به بعد از ضربات موشکی ایران مربوط می شود که طی عملیاتی به نام  "شهید سلیمانی" انجام شد. از همان ساعات اولیه ی موشک باران عین الاسد، اخبارمربوط به تلفات آمریکایی ها به شدت سانسور شد.چون خط قرمز آمریکایی ها در جنگ ها،همواره تلفات نیروی انسانی می باشد و سعی میکنند تا به هر نحو ممکن،آمارتلفات را محرمانه نگه دارند.هرچند ساعاتی بعد از اعلام خبر رسمی حمله، آمار 80 نفر تلفات انسانی گزارش شد، اما در ادامه مستندات این خبر ارائه نشد تا میزان خسارات وارده به آمریکایی ها،در پشت پرده بماند. بی بی سی یکی از رسانه هایی بود که سعی کرد با تهیه ی گزارش از بعضی سربازان زنده مانده از حملات سهمگین،اینطور القاء کند که آمریکایی ها تلفات جدی در این حمله نداشته اند.نفیسه روشن خبرنگار بی بی سی در این گزارش با فردی به نام سرهنگ دوم تیموتی گارلند به عنوان فرمانده پایگاه مصاحبه می کند، در حالی که این فرد هیچ اطلاع دقیقی در مورد چرایی غافلگیر شدن پایگاه ندارد و معلوم می شود که گارلند، احتمالا یکی از نظامیان حاضر در این پایگاه بوده است. جالب تر اینکه خبرگزاری یورونیوز نیز دو روز قبل،سرهنگ آنتوان چیس را فرمانده پایگاه عین الاسد معرفی می کند تا نشان دهد همانطور که پایگاه عین الاسد از ضربات موشکی غافلگیر شده است، جبهه ی رسانه ایطرفدار آمریکا نیز،همچنان مستاصل عمل می کند. آمریکایی ها در واقع با انتشار عکس هایی از ویرانه های سازه های عین الاسد در کنار سربازان حاضر،سعی می کنند تا این طور القائ کنند که تلفان انسانی نداشته و فقط تجهیزات و ساختمان هایشان آسیب دیده است. با گذشت حدود یک هفته ای از حمله به عین الاسد، اخبار تلفات این پایگاه همچنان درصدر رسانه ها قرار دارد.دو روز پیش، شبکه عراقی و ماهواره ای آفاق، سندی از میزان تلفات آمریکاییها بر اثر حملات موشکی ایران در پایگاه عین الاسد را منتشر کرده و اعلام کرد این سند پس از بررسی، توسط تیم ویژه تحقیقاتی وزارت دفاع آمریکا تدوین شده است. این سند بطور گسترده در رسانه های ترکیه نیز منتشر شده و ترک ها اعلام کرده اند آمریکایی ها خسارات فراوانی در عین الاسد دیده اند که قابل کتمان است.  بر اساس این سند، موارد زیر گزارش شده است: - تعداد تلفات انسانی: ۲۸۵ (۱۳۹ متوفی، ۱۴۶ مصدوم) - خسارت شدید به ۱۵ فروند بالگرد از جمله ۱ فروند هواپیمای بلک هاوک، ۲ فروند هواپیمای باری و ۳ فروند هواپیمای بدون سرنشین MQ-1 Predator - خسارت شدید به مرکز فرماندهی پایگاه، 3 آشیانه، ۳ پادگان و ۱۰ چادر نظامی - خسارت نسبی برج کنترل ترافیک هوایی و باند فرودگاه. ارزیابی های اولیه حاکی از آن است که خسارت های ذکر شده حداقل ۳ هفته باعث اختلال در ...

آخرین خبرها