رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۲۴ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Wednesday 15 July

صریر: مردم می دانند که لااقل کاندیداهای مستقل برای قرار گرفتن در لیست های کذایی وعده های سر خرمن به اصحاب زر و زور نداده اند و زبانشان فقط برای مطالبات مردم خواهد چرخید.

به گزارش صریر از تبریز، از چند ماه پیش فضای انتخاباتی تبریز با سردی تمام آغاز شد، رد صلاحیت چند کاندیدای اصلاح طلب از جمله شهرتی فر و آصفی، بازی سیاسی انتخابات را در اختیار اردوگاه اصولگرایان قرار گرفت. اما آنها تاکید کردند که این بار با عبور از شیخوخیت، بستن لیست را با نظر مردم آغاز کرده اند، تا اینکه لیست خود را منتشر کردند و جالب این که حمله ها از سوی برخی کاندیداهای اصولگرایی نسبت به لیست شش نفره شروع شد.

این ها که مدعی انقلابی گری بودند و خارج از لیست خود را غیرانقلابی و ضد انقلاب می دانستند، چنان یقه هم را گرفتند که اندک آبروی عده ای از آن ها هم رفت و مردم به ذات سیاسانه آنها پی بردند.  مخالف احمدی نژاد در کنار عاشق احمدی نژاد، عاشق لاریجانی در کنار دشمن لاریجانی، تصویری بود که از این آش شلعه قلم کار لیست اصولگرایی بیرون می بارید. از ژن خوب گرفته تا تابعیت انگلیسی فرزند و فیش حقوقی ۸۰ میلیونی داماد یکی دیگر از کاندیداها و چک برگشتی ۵ میلیارد تومانی کاندیدایی دیگر، مسائلی است که تا کنون در انتخابات تبریز مطرح شده و افکار عمومی را درگیر خود کرده است.

همه اینها در کنار بی اعتمادی ذاتی مردم به سیاسیون جناحی، شانس و اقبال را برای رای آوری مستقلین تبریز فراهم کرده است. مستقلینی که صرفا با تکیه بر اعتماد مردم به خود وارد صحنه شده اند و از حمایت های باندهای ثروت و قدرت بی بهره اند.

مردم می دانند که لااقل کاندیداهای مستقل برای قرار گرفتن در لیست های کذایی وعده های سر خرمن به اصحاب زر و زور نداده اند و زبانشان فقط برای مطالبات مردم خواهد چرخید.

به نظر می رسد این بار بخت با امثال پزشکیان، پاشایی، وکیلی، احمدزاده و … است، به یقین اقبال مردم به این چهره ها، نتیجه انتخابات دو اسفند ماه را تعیین خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها