رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با بیان این‌که حضور پرشور در انتخابات و انتخاب اصلح دو رکن مهم این رویداد سیاسی است، گفت: حضور در انتخابات با رأی آگاهانه تکمیل می شود.

به گزارش صریر در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی آل‌هاشم» امروز با حضور در مسجد رادمردان تبریز رأی خود در پانزدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را به صندوق انداخت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست، خاطرنشان کرد: رای‌ اولی‌ها حتما بیایند و در سرنوشت خود و کشورشان سهیم باشند تا مجلس قوی و قدرتمند داشته باشیم.

امام جمعه تبریز با بیان این‌که دشمنان انقلاب اسلامی و صهیونسیم بین‌الملل تلاش دارد حضور مردم در انتخابات را کمرنگ نشان دهند، افزود: دشمنان و  شبکه‌های معاند به بهانه ویروس کرونا تبلیغات راه انداختند تا مردم در انتخابات شرکت نکنند، مشخص است که دشمنان عصبی هستند.

وی حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی را عامل عزت و اقتدار نظام اسلامی دانست و گفت: مردم کسانی را انتخاب و راهی بهارستان کنند که پایبند به آرمان‌های امام خمینی(ره) و دارای روحیه ایستادگی و مقاومت باشند.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با بیان این‌که حضور پرشور در انتخابات و انتخاب اصلح دو رکن مهم این رویداد سیاسی است، خاطرنشان کرد: حقیقت مسلم آن است که حضور در انتخابات با رأی آگاهانه تکمیل می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها