رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌شرقی گفت: نخستین رویداد بین‌المللی استارتاپ ویکند صنعت برق کشور، سوم اردیبهشت ماه سال آینده در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، اکبر فرج نیا امروز  در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز اظهار داشت: این رویداد در محورهای کاهش انرژی در اوج مصرف، تحول طرح های دیجیتال در صنعت برق و مدیریت مصرف انرژی با همکاری مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز برگزار می شود.

وی افزود: مهلت ارسال ایده ها و طرح ها به دبیرخانه این رویداد بین المللی هشتم اسفند ماه امسال تعیین شده و نتایج اولیه آن نیز توسط هیات داوران سیزدهم همین ماه اعلام می شود.

فرج نیا ادامه داد: متخصصان و علاقمندان برای شرکت در این رویداد می توانند طرح های خود را به نشانی دانشگاه تبریز، مرکز رشد و نوآوری دانشگاه، ساختمان نوآوری، اتاق پنج یا نشانی اینترنتی www.eaedc.ir یا www.plme.ir ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره  ۰۴۱- ۳۳۳۹۲۹۹۲ تماس بگیرند.

وی یادآوری کرد: به سه طرح اول تا سوم این رویداد پس از داوری به ترتیب ۱۵، ۱۰ و ۸ میلیون تومان جایزه اهدا و قراردادهایی به ترتیب به ارزش ۱۵۰، ۱۰۰ و ۸۰ میلیون تومان با برندگان منعقد می شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه با افزایش نسبی دما در فصل گرما در ساعات اوج مصرف( ۱۲ ظهر تا ۱۷ عصر) تامین مطمئن پایدار در کل کشور برای مشترکان با محدودیت همراه می شود و ۲۰ تا ۳۰ درصد مصرف اتفاق می افتد، گفت: بر این اساس طرح هایی که در این خصوص بتوانند تحول ایجاد کنند، در دبیرخانه پذیرفته می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: امسال ۴.۵ میلیارد تومان به عنوان مشوق های همکاری بخش صنعت با بخش انرژی در قالب تهاتر با هزینه های مصرفی آنان پرداخت شد.

وی اظهار کرد: ۴۰ تا ۵۰ درصد مشترکان برق، خانوارها هستند که امکان عقد قرارداد برای کاهش مصرف برق با آنان وجود ندارد.

فرج نیا گفت: بر این اساس شرکت های ایده پرداز و تکنولوژی های ارایه شده توسط آنها می تواند شرکت های برق را به سمت مدیریت در اوج مصرف هدایت کند و در واقع هدف اصلی این رویداد استارتاپ بین المللی همین است.

ارسال ۱۹ طرح به دبیرخانه رویداد

همچنین معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه تبریز در این نشست با اشاره به اهداف برگزاری این رویداد بین المللی اظهار داشت: تا کنون ۱۹ طرح به دبیرخانه رویداد بین المللی استارتاپ ویکند صنعت برق ارسال شده است.

اصغر عسگری همچنین با اشاره به اینکه ظرفیت ارتباطات بین الملل دانشگاه تبریز بالاست، ادامه داد: علم تحریم شدنی نیست بر این اساس دانشگاه در برگزاری این رویداد بین المللی نقش خود را ایفا می کند.

وی افزود: اکنون دانشگاه تبریز ۲۰۰ تفاهم نامه علمی با دانشگاه های مختلف دنیا دارد، چون هیچ حوزه ای بدون ارتباط، تحقیق و پژوهش توسعه نمی یابد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها