رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July
مدیرعامل ماشین‌سازی تبریز:

املاک کارخانه ماشین‌سازی فروش نخواهند رفت

صریر: فرج زاده گفت: املاک این مجموعه از مزیت‌های شرکت محسوب می‌شود، ولی سهامداران باید در مورد آن تصمیم گیری‌کنند و ما نیز به عنوان مدیرعامل، پیشنهادات و طرح‌هایی به غیر از فروش ارائه کرده‌ایم.

به گزارش صریر از تبریز، «ناصر فرج زاده» در نشست خبری با رسانه ها به تشریح آخرین وضعیت کارخانه ماشین سازی تبریز پرداخت و اظهار داشت: گروه ماشین سازی تبریز از حدود ۱۴ سال قبل با بحران های مختلفی از جمله واگذاری غیراصولی و غیر کاشناسی به بخش خصوصی مواجه بوده است.

مدیرعامل ماشین‌سازی تبریز با تأکید بر این‌که حاکمیت باید از ماشین سازی تبریز به عنوان مادر صنایع ایران دفاع و حمایت کند، خاطرنشان کرد: اگر مجموعه ماشین سازی از سوی مسؤولان و مجمع نمایندگان مورد حمایت کافی قرار گیرد، به طور قطع دوباره به روزهای اوج و طلایی گذشته باز خواهد گشت.

وی ادامه داد: بنده هدفی نیز راه اندازی و احیای دوباره ماشین سازی تبریز ندارم، اما تا آنجایی که اطلاع دارم هنوز تصمیم قطعی در خصوص واگذاری ماشین سازی صورت نگرفته است، اگر تصمیمات اتخاذ شده اخیر نیز اجرایی شود، اتفاق خاصی رخ نخواهد داد، بلکه مجموعه ماشین سازی از وزارت کار، رفاه و تعاون به وزارت صمت منتقل خواهد شد و مانند گذشته به همان اهداف مشخص خود ادامه می‌دهد.

فرخ زاده با اشاره به املاک ماشین‌سازی، گفت: املاک این مجموعه از مزیت‌های شرکت محسوب می‌شود، ولی سهامداران باید در مورد آن تصمیم گیری‌کنند و ما نیز به عنوان مدیرعامل، پیشنهادات و طرح‌هایی به غیر از فروش ارائه کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که ۷۵۰ نفر در مجموعه‌ی ماشین سازی تبریز مشغول به کار هستند، گفت: زمانی این کارخانه دارای ۴ هزار نفر کارگر بود که اگر مجموعه‌ی ماشین سازی حمایت شود، علاوه‌ بر اشتغال زایی برای نیروهای فعلی، دارای ظرفیت زیاد برای جذب نیروهای جدید نیز است.

مدیرعامل ماشین‌سازی تبریز ادامه داد: کارخانه‌ ماشین سازی دارای ۴۶۰ هزار متر مربع فضای فیزیکی و در دو حوزه‌ی تولید قطعات خودرو و قطعات موتورهای هیبریدی با دانش، توان و تخصص کافی فعال است.

فرج زاده در ادامه با اشاره به قرارداد جدید با طرف سوری گفت: قرارداد منعقده میان این گروه صنعتی با کشور سوریه برای صادرات ۳۰ میلیون دلار ماشین‌آلات است و عملیاتی شدن آن در انتظار گشایش خط اعتباری یک میلیارد دلاری میان تهران و دمشق می باشد.

وی با بیان این‌که میزان تولیدات گروه ماشین سازی طی هشت ماه اخیر نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، ۶۰ درصد افزایش یافته است، گفت: در این مدت میزان فروش در این مجموعه ۲۸۰ درصد افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها