رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: این استان پذیرای مهمانان نوروزی نخواهد بود و هیچ‌یک از دستگاه‌های دولتی اجازه پذیرش مهمان ندارند.

به گزارش صریر از تبریز، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی امروز در ارتباط تصویری با فرمانداران استان، روند اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای در برابر شیوع بیماری کرونا را در شهرستان‌های استان بررسی و توصیه‌های لازم را در این خصوص به فرمانداران بیان کرد.

وی در این ارتباط، فرمانداران استان را به استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد و گروه‌های مرجع برای مدیریت فضای روانی جامعه فراخواند و تأکید کرد که پیشگیری از شیوع کرونا، باید محور همه اقدامات استانی و شهرستانی باشد.

وی با اشاره به تلاش رسانه‌های معاند برای القای ناکارآمدی نظام در بحث مقابله با کرونا، گفت: با وجود این تلاش‌ها، رئیس سازمان بهداشت جهانی، مدیریت ایران را در این رابطه کم‌نظیر خوانده است و اطمینان داریم که با همراهی مردم و جدیت دستگاه‌های مسئول، این پدیده به زودی در کشور ریشه‌کن خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت تأمین نیازمندی‌های مردم در شرایط کنونی، بر استفاده از تمام ظرفیت‌های تولیدی استان در این زمینه تأکید کرد و گفت: پدیده کرونا، یک مشکل ملی است و نباید در استفاده از ظرفیت‌های تولیدی نگاه محلی داشته باشیم.

وی همچنین نظارت جدی فرمانداران بر تولید و توزیع اقلام اساسی، کنترل مبادی ورودی استان، استفاده کامل از ظرفیت مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و به صحنه آوردن تمام امکانات و تجهیزات دولتی و خصوصی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا را مورد تأکید قرار داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اینکه این استان پذیرای مهمانان نوروزی نخواهد بود و هیچ‌یک از دستگاه‌های دولتی اجازه پذیرش مهمان ندارند، افزود: در عین حال اقدامات لازم برای فضاسازی شهرهای استان برای تعطیلات نوروزی از سوی دستگاه‌های مسئول و شهرداری‌ها انجام شود.

علیار راستگو همچنین از فرمانداران استان خواست در تمام اقدامات شهرستانی، با ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا هماهنگی کامل داشته باشند.

فرمانداران استان نیز در این ارتباط تصویری، به بیان اقدامات خود در زمینه پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا در شهرستان‌های استان پرداختند و مشکلات موجود در این زمینه را بیان کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها