رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: شهردار تبریز گفت: اجازه نصب چادر در پارک‌های این شهر برای پیشگیری از شیوع بیماری های ویروسی به مسافران داده نمی‌شود.

به گزارش صریر از تبریز، ایرج شهین‌باهر افزود: در تبریز هیچ گونه خدماتی به مسافران در ایام نوروز ارائه نمی شود و از کلیه هموطنان خواهش می شود در این ایام به این شهر سفر نکنند و تبریز سال آینده پذیرای میهمان و مسافران خواهد بود.
وی با اشاره به اقدامات شهرداری تبریز برای مقابله با ویروس کرونا، یادآوری کرد: همه دستگاه ها در ستاد پیشگیری از این بیماری پای کار هستند و شهرداری تبریز نیز با ضدعفونی معابر، کنترل ورودی و خروجی معابر، ضدعفونی و غربالگری مسافران در پایانه مسافربری سعی کرده از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند.
شهردار تبریز ادامه داد: انتظار می رود تمامی شهروندان بهداشت فردی و نکات ضروری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را رعایت کنند و ۱۴ روز در قرنطینه خانگی باشند تا چرخه این بیماری قطع شود.
شهین باهر با اشاره به مشکلاتی که بیماری کرونا برای شهروندان ایحاد کرده است خاطرنشان کرد: برای کاستن از این مشکلات همه شرایط شهرداری از جمله تخفیف عوارض از اسفند به فروردین انتقال داده شده است و تا پایان فروردین عوارض افزایش پیدا نمی کند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بیماری کرونا باعث کاهش تردد شهروندان در بازار و ضرر و زیان برای کسبه شده است، از تمامی املاک و مستغلاتی که شهرداری اجاره داده است ۲ ماه اجاره بها گرفته نمی شود.
کلان شهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است و در حدود ۲۵۰ بوستان محله ای در این کلانشهر وجود دارد.
حدود ۳۰ درصد از ۶۲۹ مبتلای کرونا در آذربایجان شرقی در تبریز است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها