رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: مطبوعات و رسانه‌ها با رعایت مصالح عمومی و موازین اسلامی در بیان واقعیت‌ها آزاد هستند و هیچ مسوولی حق اعمال نظر در این ارتباط را ندارد.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز،  محمد محمدپور در نشست خبری ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: نقش و سهمی که رسانه‌ها در ارتباط با پیشگیری، کنترل و مدیریت جامعه دارند بسیار مهم بوده و فعالان این عرصه همگام با جهادگران حوزه سلامت در صف اول تلاش و مبارزه هستند.

وی افزود: اگر امروز موفقیتی از قبل همراهی مردم و آشنایی آنها با ضوابط و شرایط مراقبت‌های فردی و بهداشتی حاصل می‌شود، مرهون تلاش‌های جریان رسانه‌ای کشور است.

محمدپور ابراز داشت: پس از این، شورای اطلاع‌رسانی استانی کرونا به ریاست معاونت سیاسی استانداری و دبیری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست‌های خبری منظمی را برای پوشش کامل رسانه‌ای تصمیمات مرتبط با کرونا با حضور نمایندگان صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری برگزار خواهد کرد.

این مسوول متذکر شد: مطبوعات و رسانه‌ها با رعایت مصالح عمومی و موازین اسلامی در بیان واقعیت‌ها آزاد هستند و هیچ مسوولی حق اعمال نظر در این ارتباط را ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در این شرایط بحرانی که قرار گرفتیم، باید مراقب باشیم مطالب منتشره مورد سوءاستفاده دشمنان قسم‌خورده نظام قرار نگیرد.

وی یادآور شد: بخش عمده‌ای از مردم مراقب سلامتی خود، خانواده و همه افراد جامعه هستند اما متاسفانه تعداد محدودی هستند که هنوز اهمیت شیوع کرونا و مخاطرات آن را درک نکرده‌اند.

محمدپور خاطرنشان کرد: ایام تعطیلات و روز طبیعت را پیش رو داریم؛ در این ارتباط رسانه‌ها وظیفه خطیری بر عهده دارند تا این تعداد اندک را نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و ماندن در خانه متقاعد کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها