رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: رییس بیمارستان امام رضا(ع) تبریز گفت: هزینه های سرباری بیمارستان در بیماران کرونایی روزانه برای هر تخت حدود ۸۰۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «مسعود فقیه دینوری» عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح اقدامات این مرکز درمانی و آموزشی در زمینه کرونا پرداخت و اظهار داشت: ۲۰ درصد مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی در بیمارستان امام رضا بستری هستند.

رییس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا(ع) تبریز با بیان این‌که همه آزمایش ها مربوط به تشخیص کرونا از فردا در این مرکز انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: از فردا صبح انجام  آزمایش PCR کلاس ۲ در خود بیمارستان انجام خواهد گرفت و دیگر وابسته به مرکز نخواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ درصد بیماران بدحال در این مرکز بستری بوده و از ابتدای اسفند تا کنون ۴ هزار نفر به این مرکز درمانی مراجعه کرده اند و روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر مشکوک به کرونا به این مرکز مراجعه می کنند.

فقیه دینوری ادامه داد: هیچ خدمتی در این مرکز تعطیل نشده است و به همه بیماران در هر زمینه ای اعم از سی تی اسکن، بستری و درمان خدمات ارایه می شود و علت بار مراجعه کمتر افراد به این بیمارستان ترس آنها از ابتلا به کرونا است.

رییس بیمارستان امام رضا تبریز ادامه داد: تاکنون ۲۶ نفر از کادر بیمارستان امام رضا دارای علائم مشکوک به ویروس کرونا بوده اند که اکثر این افراد به طور سرپایی درمان شده و در منزل در حال قرنطینه هستند و برخی به سرکارشان برگشتند و فقط یکی از رزیدنت های ما هم اکنون بستری شده است.

فقیه دینوری با بیان این‌که بیمارستان هیچ گونه کمبودی از نظر تجهیزات و تأمین لوازم ندارد، گفت: این مرکز یکی از بهترین مراکز کشور از نظر تامین تجهیزات پزشکی است و ما هیچ مشکل و کمبودی در این زمینه نداریم و از مساعدت خیران نیز مبنی بر اهدای ماسک و لوازم صمیمانه تشکر می کنیم.

رییس بیمارستان امام رضای تبریز با بیان اینکه هزینه های بستری این نوع بیماری بسته به شرایط متفاوت است، گفت: مریضی ۲۰ روز و بعضی از مریض ها بین ۵ تا ۱۰ روز بستری می‌شوند و مریضی داریم که ۲۵ روز در این بیمارستان بستری است.

وی افزود: هزینه های سرباری بیمارستان در بیماران کرونایی هر تخت روزانه حدود ۸۰۰ هزار تومان است، چرا که روزانه ۱۳۰ تا ۱۶۰ بستری داریم و پیش‌بینی می‌شود تا پایان فروردین ماه هزینه‌های سرباری به ۵ میلیارد تومان برسد، بنابراین از مردم خواهش می‌کنیم با ماندن در خانه و رعایت اصول بهداشتی به ما کمک کنند.

فقیه دینوری با بیان این‌که بیمارستان امام رضا بزرگ ترین مرکز درمانی استان بوده و اکثر خدمات درمانی و آزمایشگاهی ارائه می شود، افزود: مردم به خاطر بستری بیماران کرونا نگران ورود به این بخش بودند اما هیچ گونه نگرانی نیست چرا که تمام بخش ها مرتب گندزدایی می‌شود و بخش‌های آندوسکوپی، رادیولوژی آزمایشگاه از همدیگر کاملاً جدا هستند.

رییس بیمارستان امام رضا تبریز با اعلام این‌که  اولین آزمایشگاه بیولوژی نیز طی دو ماه آینده در این مرکز راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: این مرکز هم اکنون در حال همکاری با سازمان بهداشت جهانی در زمینه یکی از طرح‌های بهداشتی است که هم در زمینه طب ایرانی و هم درباره روانشناسی در حال تحقیق هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها