رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July
تجلیل امام جمعه تبریز از سربازان گمنام امام زمان(عج)

حیات هر کشور مدیون فعالیت های اطلاعاتی است

صریر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان این‌که تلاش این سربازان اجر زیادی نزد خداوند دارد بر ضرورت فعالیت های پیشگیرانه اطلاعاتی تاکید کرد و گفت: سربازان گمنان امام زمان (عج) نقش مهمی در امنیت کشور دارند.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی آل هاشم» امروز به مناسبت نیمه شعبان و آغاز هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) در جمع کارکنان اداره کل اطلاعات استان اظهار داشت: حیات هر کشور مدیون فعالیت های اطلاعاتی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان این‌که تلاش این سربازان اجر زیادی نزد خداوند دارد بر ضرورت فعالیت های پیشگیرانه اطلاعاتی تاکید کرد و گفت: سربازان گمنان امام زمان (عج) نقش مهمی در امنیت کشور دارند.

وی همچنین بر استفاده مناسب از فضای مجازی تاکید کرد و گفت: این فضا فرصتی برای پیشبرد اهداف نظام است؛ در عین حال فضای مجازی آسیب هایی دارد که باید توجه و پیشگیری شود.

 

امام جمعه تبریز با بیان این‌که اعتقادات دینی مردم به بهانه شیوع ویروس کرونا از سوی رسانه های معاند مورد هجمه دشمن قرار گرفته است، تصریح کرد: تلاش سربازان گمنام امام زمان در این زمینه لازم و ضروری است.

همچنین پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش آذربایجان در تاریخ سیاسی کشور گفت: امنیت استان مدیون تلاش نیروهایی همچون سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها