رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با اشاره به تلاش خالصانه مدافعان خاموش در امر کفن و دفن متوفیان کرونایی اظهار داشت: تبریز شهر نمونه در ارتباط با رعایت مسائل شرعی و بهداشتی کفن و دفن اموات کرونایی است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، همزمان با نیمه شعبان؛ امروز در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان شرقی از تلاش‌ خادمان آرامستان‌های تبریز، قدردانی شد؛ همچنین در این مراسم امام جمعه تبریز از “حجت‌الاسلام صادقیان“، مدیر جهادی حوزه علمیه طالبیه تبریز که در سخنان امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد عنایت قرار گرفته بود، تجلیل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی آل‌هاشم» در این مراسم با اشاره به تلاش خالصانه مدافعان خاموش در امر کفن و دفن متوفیان کرونایی اظهار داشت: تبریز شهر نمونه در ارتباط با رعایت مسائل شرعی و بهداشتی کفن و دفن اموات کرونایی است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به میلاد امام زمان (عج) و با تبریک این عید بزرگ مسلمانان، افزود: مدافعان خاموش انسان های بسیار زحمتکشی هستند و خالصانه تلاش می کنند.

وی با اشاره به تلاش های مجموعه شهرداری تبریز در این خصوص گفت: شهرداری و شورای شهر توجه ویژه ای به فراهم ساختن امکانات و زیرساخت ها برای رعایت مسائل شرعی و بهداشتی کفن و دفن اموات کرونایی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم سپس با اشاره به سخنان امروز مقام معظم رهبری گفت: معظم له در سخنرانی امروزشان، از تبریز به نیکی نام بردند و از تلاش های حوزه علمیه تبریز در خصوص امور کفن و دفن بیماران کرونایی قدردانی کردند که افتخار بزرگی برای تبریز است.

همچنین «محمدرضا پورمحمدی» استاندار آذربایجان شرقی در سخنانی اظهار داشت: همه افرادی که در بیمارستان‌ها و در بالین بیماران، در ضد عفونی شهر، در تهیه اقلام بهداشتی و دیگر خدمات تلاش می‌کنند و همچنین مدافعان خاموش که در امر کفن و دفن شرعی اموات کرونایی با پروتکل های بهداشتی فعالیت کرده و دغدغه مومنان را در این باره مرتفع می‌کنند، شایسته تقدیر هستند.

گفتنی است، رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در بیاناتی که به مناسبت نیمه شعبان داشتند؛ به فعالیت‌های جهادی مدیر حوزه علمیه طالبیه تبریز در زمینه مقابله با کرونا اشاره کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها