رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: شرکت بتن آماده پدیده، توانسته با ماشین‌آلات سبک و سنگین خود در گندزدایی و ضدعفونی معابر و گذرهای عمومی شهر تبریز اقدامات ارزشمندی داشته باشد.

«هادی آهنگر پروین» امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از اقدام جهادی فعالان و پرسنل این مرکز در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد و اظهار داشت: در شرایطی که کل کشور با بحران کرونا روبه‌رو است، وظیفه خود دانستیم به سهم خود اقدامی جهادی در زمینه خدمت‌رسانی به مردم انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت بتن آماده پدیده ادامه داد: این شرکت از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا، طبق هماهنگی با نهادهای مختلف مسؤول؛ توانسته تا کنون با ماشین‌آلات سبک و سنگین خود در گندزدایی و ضدعفونی معابر و گذرهای عمومی شهر تبریز اقدامات ارزشمندی داشته باشد.

وی با اشاره به تعامل نزدیک شرکت بتن آماده پدیده با سپاه عاشورای استان، بسیج و شهرداری تبریز در زمینه مقابله با کرونا گفت: بدون هیچ چشمداشتی ماشین‌آلات خود را جهت سم‌پاشی محلات، مناطق و معابر پرخطر تبریز اختصاص داده ایم و این همکاری تا نابودی کامل ویروس ادامه خواهد داشت.

آهنگر پروین ادامه داد: طی روزهای گذشته با هزینه شخصی به دنبال وارد کردن دستگاه مجهز و اتوماتیک تولید ماسک به تبریز بوده‌ایم، که متأسفانه به دلیل عدم استقبال و همکاری نهادهای مربوطه این طرح مسکوت ماند، در حالی که چنین دستگاه هایی قادرند روزانه حدود یک میلیون ماسک بهداشتی تولید کنند.

مدیرعامل شرکت بتن آماده پدیده افزود: طرح دیگری در نظر داریم که قرار است طی روزهای آینده در مراکز درمانی به ویژه بیمارستان‌هایی که درگیر با ویروس کرونا هستند، اجرایی کنیم، در این طرح غذای گرم نذری و آب میوه تازه بهداشتی میان مراکز درمانی، کادر پزشکی و پرستاری و حتی بیماران کرونایی با رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی تهیه و توزیع خواهد شد.

وی در پایان از آمادگی کامل شرکت بتن آماده پدیده در زمینه همکاری با نهادها، ارگان‌ها و نهادهای خدمات‌رسان برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و تصریح کرد: هر ارگانی که نیاز به ماشین آلات شرکت داشته باشد؛ آماده همکاری هستیم و در این زمینه اعتقاد داریم که به وظیفه شرعی و مسؤولیت اجتماعی خود عمل می کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها