رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: نخستین جلسه مسؤولان قرارگاه های رزمایش همدلی، مواسات و انفاق مؤمنانه استان آذربایجان شرقی به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، نخستین جلسه مسؤولان قرارگاه های رزمایش_همدلی، مواسات و انفاق مومنانه آذربایجانشرقی بصورت ویدیو کنفرانس امروز با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی و ائمه محترم جمعه شهرهای استان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی آل هاشم» در این جلسه؛ اظهار داشت: هر چند شیوع ویروس کرونا نماز های جمعه را تعطیل کرده است اما فعالیت آخوندی گسترده تر از گذشته در حال انجام است، چنانکه ائمه جمعه شهرها در راستای تغسیل و تدفین فوتی های کرونایی اقدام های جهای انجام میدهند.
امام جمعه تبریز با اشاره به مضاعف شدن فعالیت های ائمه جمعه استان اضافه کرد: حضور روحانیت در تشییع جنازه متوفیان کرونا مایه آرامش و اطمینان قلبی خانواده های آنهاست چرا که به دلیل پروتکل های بهداشتی خانواده هایی که عزیزی را از دست میدهد اجازه نزدیک شدن به جنازه را ندارند و روحانیون جهادی امورات کفن و دفن اموات را بر عهده دارند.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با یادآوری بیانات رهبر معظم انقلاب، توجه و عنایت معظم له به روحانیون تبریز گفت: مدالی بالاتر و ارزشمندتر از این نیست که رهبر معظم انقلاب اقدامات جهادی روحانیون آذربایجان را مورد توجه قرار داده اند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه به نقش رسانه ها و خبرگزاری ها در انعکاس فعالیت مدافعان سلامت و ائمه جمعه اشاره کرد و گفت: فعالیت های خبرنگاران استان در رسانه ها در این روزهای کرونایی ستودنی است.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه احتمال بازگشایی نماز جمعه در استان های سفید در هفته های آینده وجود دارد، گفت: احتمال بازگشایی نماز جمعه از این هفته در برخی استان های جنوبی وجود دارد و طبع آن در برخی از شهرهای استان که وضعیت سفید اعلام شوند، نماز جمعه دائر خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه اصراری برای بازگشایی نماز جمعه نداریم، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی و سلامتی مردم از هر موضوعی مهم تر است.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در ادامه با بیان اینکه در رزمایش مواسات مورد تاکید رهبر معظم انقلاب باید ائمه در میدان باشند، گفت: رزمایش مواسات برای ائمه جمعه فرصت است؛ رزمایش مواسات از عید نیمه شعبان تا عید فطر دوام و قوام خواهد داشت.
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه قبل از فرمان رهبری و آغاز رزمایش مواسات، نیک های خیر و کارهای خداپسندانه برای دست گیری از آسیب دیدگان از کرونا در حال انجام است، گفت: ۲۵روز قبل ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت در تبریز تشکیل شد تا با کمک های مومنانه در بین خانواده های بی بضاعت و نیازمند و آسیب دیده از ویروس کرونا توزیع شود.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان این‌که فرمایش رهبر انقلاب ایجاب می کند ائمه جمعه سراسر استان پرچمدار رزمایش مواسات باشند، گفت: قرارگاه های رزمایش مواسات در شهرستان ها تشکیل شود و فرماندهی این قرارگاه ها باید با ائمه جمعه باشد.
وی با بیان اینکه محورهای فعالیت و رزمایش مواسات با محوریت مساجد باشد، گفت: خیران نیک اندیش شهرها هم در این رزمایش نقش آفرین باشند. شیوه نامه اجرایی رزمایش مواسات، همدلی، کمک مومنانه امروز به ائمه جمعه شهرهای استان ابلاغ می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها