رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: امین زاده گفت: با همت بخش خصوصی توانستیم در کمترین زمان ممکن به جایی برسیم که با افزایش ۴۰ برابری تعداد واحدهای تولیدی مواد ضدعفونی کننده روبه‌رو باشیم.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، «حبیب امین زاده» در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح فعالیت های کمیته اقتصادی ستاد استانی مبارزه با کرونای استان پرداخت و اظهار داشت: تا قبل از شیوع کرونا، تنها یک واحد صنعتی تولید کننده ماسک بهداشتی در استان داشتیم که امروز این تعداد به ۵۷ واحد افزایش یافته است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی ابراز امیدواری کرد در چند روز آینده و با شروع فعالیت ۴۰ خط تولید ماسک بهداشتی در استان افزون بر ظرفیت فعلی، کمبودی در این محصول نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بعد از شیوع کرونا با حجم قابل توجه انتظارات برای تهیه کالاهای بهداشتی از جمله ماسک و محلول‌های ضدعفونی بودیم، افزود: با همت بخش خصوصی توانستیم در کمترین زمان ممکن به جایی برسیم که با افزایش ۴۰ برابری تعداد واحدهای تولید کننده مواد ضدعفونی کننده، ضمن کسب رتبه دوم کشور با ظرفیت تولید روزانه ۲۶۰ هزار لیتر، با مازاد تولید این محلولها روبرو باشیم که با هماهنگی های صورت گرفته در حال انتقال آنها به استان‌های مجاور هستیم.

امین زاده با بیان این‌که یکی از مهمترین دغدغه ها در این مدت، تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع بهداشتی استان بود؛ ادامه داد: به همت مسولان استانی، هم اکنون در زمینه تهیه الکل، نوار سه لایه، کش و نوار فلزی ماسک های بهداشتی کمبودی نداریم و برخی از این اقلام از درون استان یا سایر استانها و برخی نیز از طریق واردات تامین و در اختیار صنایع قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی به واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری استان گفت: طبق هماهنگی های بین بخشی، همه مطالب مندرج در این پروتکلها در حال ارزیابی و رصد است.

وی افزود: با رعایت همه موازین بهداشتی از سوی کارکنان واحدهای صنعتی و صنفی، مخاطرات مربوط به کرونا در محیطهای کاری کاهش خواهد یافت.

امین زاده از شهروندان نیز خواست ضمن رعایت بهداشت فردی هنگام حضور در اماکن تجاری و فروشگاه ها، با رعایت اصول بهداشت اجتماعی و طرح فاصله گذاری هوشمند، همکاری لازم را با عوامل دست اندرکار در فروشگاهای بزرگ و زنجیره ای به عمل آورند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اعلام این‌که تا پایان هفته فروش تلفنی و اینترنتی اغلب فروشگاه های بزرگ در استان راه اندازی خواهد شد؛ تاکید کرد: اولین گام در رعایت اصول بهداشتی در محیط‌های فروشگاهی که باید از سوی شهروندان رعایت شود مربوط به خریدهای غیر حضوری، مدیریت زمان خرید، عدم توقفهای طولانی مدت در محیطهای تجاری و پرهیز از حضور همه اعضای خانواده در فروشگاه هاست.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها