رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: فرمانده قرارگاه عملیاتی حمزه سیدالشهدا ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ به تشریح اقدامات این نیروی انقلابی در زمینه مقابله با ویروس کرونا پرداخت.

به گزارش صریر از تبریز، فرمانده قرارگاه عملیاتی حمزه سیدالشهدا در گفت‌وگو با خبرنگار شبستان با بیان این‌که ارتش حزب الله و کلمه طیبه مقتدرانه در برابر زیاده خواهی های دشمنان ایستاده است، اظهار داشت: توانایی های ارتش در سطح همه نیروها آرزوهای دشمنان را به یاس تبدیل کرده است.

«امیرسرتیپ میرزایی»‌ با ارائه گزارشی از اقدامات یگان های ارتش مستقر در آذربایجان شرقی برای مقابله با ویروس کرونا گفت: از همان روزهای ابتدایی شیوع این ویروس منحوس با تشکیل قرارگاه پدافند زیستی تاکنون ۹۰ مرحله ضد عفونی و گندزدایی در سطح استان انجام شده است.

وی ایجاد ایستگاه های پایش سلامت در ورودی و خروجی های استان را از دیگر اقدامات ارتش برای مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: استقرار گروه های کنترل عبور و مرور در ۱۷ نقطه از استان و ایجاد نقاهتگاه با ۲۷۰ تخت خواب برای بیماران کرونایی نیز از اقدامات ارزشمند ارتش است.

میرزایی پخش مواد ضدعفونی در سطح مناطق مختلف استان، تولید ماسک و لباس های بیمارستانی در سطح یگان های ارتش و خدمات دهی بیمارستان ارتش به بیماران کرونایی استان را از دیگر اقدامات ارتش در قرارگاه پدافند زیستی برای مقابله با این بیماری برشمرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی حمزه سیدالشهدا اقدامات ارتش را مصداق بارز شعار انقلابی “ارتش برای ملت” عنوان کرد و گفت: در بیش از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی، ارتش با اقتدار بیشتر و توان رزمی بالاتر در جهت تحقق اهداف نظام اسلامی در میدان حضور دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها