رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: ژائله گفت: بسیاری از بنگاه های اقتصادی در ماه های اخیر بویژه پس از شیوع بیماری کرونا دچار آسیب های جدی شده اند.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «یونس ژائله» امروز در مراسم اهدای ۱۰ هزار بسته غذایی به خانواده های نیازمند استان اظهار داشت: در ماه هایی که مردم ایران درگیر ویروس کرونا هستند فعالان اقتصادی استان می بایست بیش از پیش در تامین معیشت خانواده های کم برخوردار ایفاء نقش کنند.
رئیس اتاق بازرگانی تبریز با تشریح فعالیت های اتاق تبریز در مواجه با ویروس کرونا  اظهار داشت: بخش خصوصی و فعالان اقتصادی استان و در راس آن هیئت نمایندگان اتاق تبریز در یاری رساندن و کمک به مردم و خانواده های نیازمند و کم برخوردار جامعه در این مقطعه تاریخی نقش مهمی ایفا کرده و با اهدای مواد ضد عفونی کننده در روزهای آغازین بیماری در جلوگیری از شیوع این ویروس از هیچ کوشش دریغ نکرده اند.
وی در مورد اقدامات اخیر فعالان اقتصادی استان در تهیه و توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی گفت: مدیران بخش خصوصی با توجه به شرایط پیش آمده و ماه مبارک رمضان مقادیر قابل توجهی به این موضوع اختصاص داده اند.
ژائله خاطرنشان کرد: با توجه به این نکته که در اولین روزهای ماه مبارک رمضان قرار گرفته ایم، امیدواریم هیچ سفره ای خالی از نعمات پروردگار نبوده و الطاف خداوند شامل حال تمام بندگان باشد.
وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به احتمال گسترش این بیماری در ماه های آینده کمک های نقدی یا  غیر نقدی فعالان اقتصادی و مردم تا شکست کامل کرونا ادامه داشته باشد.
رئیس اتاق تبریز در خصوص وضعیت بنگاه های اقتصادی در ماه های اخیر گفت: بسیاری از بنگاه های اقتصادی در ماه های اخیر بویژه پس از شیوع بیماری کرونا دچار آسیب های جدی شده اند که در این مورد همدلی و حمایت مسئولان دولتی بویژه روساء سه قوه بیش از پیش احساس می شود.
ژائله  خاطرنشان کرد: برای حل مسائل و مشکلات بنگاه های اقتصادی برنامه ریزی های دقیق و کارشناسانه بسیار حائز اهمیت بوده و انتظار فعالان اقتصادی در شرایط فعلی (رکود و تورمی) حمایت بیشتر مسئولان امر است.
همچنین محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در سخنانی با قدردانی از فضای ایثار و فداکاری و خود گذشتگی که در جامعه ایجاد شده است؛ از فعالان اقتصادی و هیات رئیسه و هئیت نمایندگان  اتاق تبریز به خاطر کارهای خیری که انجام داده اند قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها