رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: همزمان با ماه مبارک رمضان ۱۰ هزار بسته معیشتی به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان به نیازمندان استان اهدا می شود.

همزمان با ماه مبارک رمضان ۱۰ هزار بسته معیشتی شامل قند، روغن، ماکارونی، رب، شیر، پنیر، مایع ضدعفونی، ماسک و ۱۰۰ تن برنج  به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان به نیازمندان استان اهدا می شود.

بنابر این گزارش، این بسته های غذایی به همت خیرین و فعالان اقتصادی استان تا پایان رزمایش مواسات و کمک مومنانه میان آسیب دیدگان از شیوع ویروس کرونا در سراسر آذربایجان شرقی توزیع خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمدعلی آل هاشم» امروز در مراسم تحویل این بسته های معیشتی اظهار داشت: جهادگران عرصه تولید در راستای مسئولیت اجتماعی خود با نیت‌های خیر وارد میدان عمل شده اند تا خانواده‌های آسیب دیده از کرونا در تنگنا قرار نگیرند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه مساجد استان این روزها تجلی شکوه همدلی و انفاق مومنانه هستند، خطرنشان کرد: صنعتگران آذربایجانی نیز با لبیک به ندای رهبری در راستای اجرای رزمایش مواسات با همتی بلند به یاری همنوعان خود شتافته‌اند.

وی با بیان این‌که ماه مبارک رمضان فرصتی برای دستگیری از نیازمندان جامعه است، تصریح کرد: هرچند تحریم‌های ظالمانه آسیب‌های فروانی به پیکره تولید وارد کرده است اما این رفتارمذبوهانه دشمن به ما کمک کرد روی پای خودمان بایستیم و امروز برکات آن را شاهد هستیم.

آل‌هاشم با بیان اینکه عدم وابستگی به خارج و اشتغالزایی با همت والای تولیدکنندگان داخلی محقق شده است،  ادامه داد: تولید داخلی باید بیشتر از این  در سبد مصرفی خانواده های ایرانی باشد.

وی حمایت بانک‌ها از فعالان اقتصادی را یکی از عوامل لازم برای رونق تولید ملی دانست و گفت: رونق تولید در راستای فقرزدایی بوده و شغل‌های پایدار در جامعه ایجاد می‌کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها