رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: شورای شهر تبریز مصوبه افزایش نرخ تاکسی ها را ۱۱ و ۳۱ درصد نسبت به مسیر تصویب کرد.

به گزارش صریر از تبریز، شهرداری تبریز با توجه به مصوبه و ابلاغ دولت مبنی بر افزایش نرخ کرایه های شهری پیرو افزایش نرخ بنزین به میزان ۱۱ درصد و همچنین درخواست شهرداری برای افزایش کرایه سال جاری، در مجموع افزایش کرایه تاکسی ها مطابق لیست تسلیمی سازمان تاکسیرانی با لحاظ افزایش نرخ سوخت و مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر کاهش سرنشین تاکسی ها ( مصوبه جلسه ۷۶ کمیسیون عمران ، حمل و نقل و ترافیک ) نرخ تاکسی ها ۱۱ تا ۳۱ درصد براساس مسیر تصویب شد.

عبدالله تقی پور رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک گفت:  با لحاظ بررسی های کارشناسانه، حداکثر افزایش ۳۱ درصد است.

وی افزود: امروز قیمت واحدی بین رانندگان و مسافران ساری و جاری است.

تقی پور اظهار داشت: اگر قیمت دیگری تعیین شود، کم اهمیت جلوه دادن مصوبه شورا است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز گفت: دولت به اکثر شهرها اجازه افزایش ۱۱ درصدی را داده است.

اکبرنژاد اضافه کرد: در خصوص سرشکنی مسافران به سه نفر هنوز در برخی شهرها تصویب نشده است و واقعیت مطلب این است که رانندگان تاکسی واقعاً مشکلات زیادی دارند.

وی گفت: اما این افزایش ۳۱ درصدی در بعضی مسیرها کرایه را افزایش داده و شهروندان فشار می آورد.

محمدباقر بهشتی عضو شورای اسلامی تبریز همچنین گفت: پیشنهاد من این است که نرخ ها برای تمام مسیر یکی شود.

وی تصریح کرد: این طور نباشد که در وسط مسیر که پیاده شدیم، راننده نیز خالی می روداما کرایه را تا وسط مسیر بدهد.

بهشتی با باین اینکه از ارائه نرخ‌های رند توسط کمیسیون تشکر می‌کنم گفت: از مسافر‌ برای مسیر هزینه دریافت کنیم  و اگر ستاد کرونا تصویب می‌کند ۳ نفر از تاکسی استفاده کنند آن سه نفر هزینه نفر چهارم‌ را پرداخت کنند.

غلامحسین مسعودی ریحان دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: امسال برای قطار شهری هزار میلیارد تومان و برای اتوبوسرانی پانصد میلیارد بودجه در نظر گرفته شده است اما هیچ هزینه و بودجه‌ای برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته نشده است.

وی تاکید کرد: باید به رانندگان تاکسی کمک کرد  و شهرداری نیز باید بودجه‌ای همانند سایر وسائط حمل ونقل عمومی برای تاکسی ها اختصاص دهد.

لایحه شهرداری (مصوب کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک) در خصوص افزایش نرخ کرایه تاکسی در برخی مسیر ها ۱۱ درصد و در برخی مسیر ها ۳۱ درصد به تصویب رسید.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها