رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: همزمان با شب شهادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) جمعی از خیرین تبریزی اقدام به تهیه ۱۸۰۰ بسته معیشتی و غذایی برای نیازمندان شهر کردند.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «محرم بیرق‌دار» اظهار داشت: همزمان با شب شهادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) جمعی از خیرین تبریزی اقدام به تهیه ۱۸۰۰ بسته معیشتی و غذایی برای نیازمندان شهر کردند.

این خیر تبریزی با بیان این‌که ارزش ریالی هر یک از بسته های معیشتی حدود ۵۰۰ هزار تومان بوده ‌است، خاطرنشان کرد: خیرین مناطق مختلف تبریز با همراهی اهالی رسانه استان در تهیه این بسته های معیشتی مشارکت داشته اند که اغلب کمک‌ها به صورت تهیه اقلام مورد نیاز بوده است.

بنا بر این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی آل هاشم» عصر روز گذشته در جریان بازدید از روند اهدای ۶۰۰ بسته معیشتی این پویش مؤمنانه در سالن ورزشی شهید عدالت اکبری با قدردانی از همت خیرین و دست اندرکاران طرح کمک مومنانه اظهار داشت: چنین اقدامات خیرخواهانه ای موجب خیر و برکت در زندگی مردم و خیران می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که انفاق و نوعدوستی نباید محدود در ایام مقابله با بیماری کرونا باشد، خاطرنشان کرد: مشارکت خیرین در امور عام المنفعه فقر را در سطح جامعه از بین می برد.

وی با بیان این‌که اجرای طرح های مختلف خیرخواهانه در سایه تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است، گفت: این افدامات خیر در ماه مبارک رمضان موجب رحمت و غفران الهی برای عموم مؤمنان و خیرین خواهد بود.

گفتنی است، قرار است طی روزهای آینده تعداد دیگری از بسته های معیشتی نیز از سوی این گروه مردمی و خیر آماده‌سازی و در مناطق محروم و حاشیه‌نشین تبریز توزیع شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها