رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی تبریز گفت: ۱۵۰۰ تن آسفالت گرم در معابر روستای کندرود اجرا شده است.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از روابط عمومی شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی تبریز، «مهدی ناصریان» امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۱۵۰۰ تن آسفالت گرم در معابر روستای کندرود اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی تبریز افزود: در هفته جاری ۱۵۰۰ تن آسفالت گرم در معابر روستای کندرود اجرا شده که نقش بسزایی در تغییر جلوه عمرانی و بصری روستا داشته است.

 

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح های عمرانی توسط این شرکت در روستاهای تابعه بخش مرکزی از اولین روزهای سال ۹۹ گفت: با حمایت های بخشدار محترم بخش و همچنین همکاری دهیاران و اعضای محترم شورای روستاها در تلاش هستیم تا با ارائه خدماتی در شان روستائیان بتوانیم گامی بس موثر در عمران و آبادانی روستاها برداریم.

ناصریان با اشاره به اینکه ۱۵۰۰ تن آسفالت ریزی و ۲ هزار متر جدول کاری در طول این هفته در روستای کندرود اجرا شده است، تصریح کرد: در طول هفته آتی نیز ۲ هزار تن آسفالت ریزی و ۳ هزار متر دیگر جدول گذاری در روستای کندرود اجرا خواهد شد که می تواند جلوه عمرانی و بصری کندرود را بصورت قابل توجهی تغییر دهد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها