رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار آمار آگهی های دولتی و ثبتی سال گذشته اعلام کرد که کدام روزنامه های آذربایجان شرقی بیشترین میزان این آگهی ها را دریافت کرده اند.

به گزارش صریر از تبریز، بر اساس این جدول منتشر شده روزنامه سراسری سرخاب با دریافت آگهی هایی به مبلغ ۲۱۷ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان بیشترین میزان آگهی های دولتی را در استان به خود اختصاص داده است.
همچنین روزنامه عجب شیر با ۲۱۱ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان رتبه دوم و روزنامه صائب تبریز با ۲۱۱ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان رتبه های دوم و سوم دریافت آگهی های دولتی و ثبتی را به خود اختصاص داده اند.
بر اساس این گزارش در حال حاضر ۱۵ عنوان روزنامه سراسری، منطقه ای و محلی از آذربایجان شرقی منتشر و در دکه های روزنامه فروشی توزیع می شود.
علاوه بر سه روزنامه ذکر شده به ترتیب روزنامه های طرح نو، ساقی آذربایجان، آذربایجان، عصرآزادی، خوش خبر، امین، نگین آذربایجان، پیام آذربایجان، مهد تمدن، ارک،  فجر آذربایجان و مهدآزادی از آگهی های دولتی و ثبتی استان بهره مند می گردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها